Tgrt Haber
29 Şubat 2024 12:17 - Güncelleme : 29 Şubat 2024 12:18

Hiç böyle görmemişlerdi! Baraj suları çekilince ortaya çıktı

Sivas’ta Pusat-Özen Barajı'nda kuraklık ve yetersiz yağışlar nedeniyle sular çekildi. Suların çekilmesiyle birlikte eski Pusat köyü gün yüzüne çıktı.

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
kuraklık

Sivas'ın Hafik ilçesine uzaklığı 20 kilometre olan Pusat-Özen Barajı’nda kuraklığın etkisiyle sular kısmi olarak çekildi.

Hiç böyle görmemişlerdi! Baraj suları çekilince ortaya çıktı - 1. Resim

Suların çekildiği barajdaki eski yerleşim yerleri gün yüzüne çıktı. Tarımsal ve içme suyu olarak kullanılan baraj alarm verirken, su üzerinde beliren minare ise bölgeden geçenlerin dikkatini çekiyor. Yağışın olmaması ve kuraklık nedeniyle oluşan endişe verici görüntü, dron ile havadan görüntülendi.

Hiç böyle görmemişlerdi! Baraj suları çekilince ortaya çıktı - 2. Resim

"BARAJI BU ZAMANA KADAR HİÇ BÖYLE BOŞ GÖRMEMİŞTİK"

Baraj yakınlarındaki Dündar köyünde ikamet eden Erencan Topçu, "Dündar köyünde ikamet etmekteyim. Sürekli buraya gelip gidiyorum. Barajı bu zamana kadar hiç böyle boş görmemiştik. Suda bayağı çekilme var. Evler ortaya çıktı, ilginç bir görüntüsü var.

Caminin minaresi çok görünmüyordu. Suların çekilmesiyle ortaya çıkmış. Daha da çekileceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Hiç böyle görmemişlerdi! Baraj suları çekilince ortaya çıktı - 3. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...