Tgrt Haber
31 Ocak 2023 17:20 - Güncelleme : 31 Ocak 2023 17:27

HOLLANDA KONSOLOSLUĞU KAPANDI MI? İstanbul Hollanda Konsolosluğu Neden Kapandı?

İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunan Hollanda Konsolosluğu'ndan randevu almak isteyenler büyük bir şok ile karşılaştı. Resmi sitede Hollanda Konsolosluğu'nun kapandığı aktarıldı. İstanbul yerine Ankara Hollanda Konsolosluğu tüm işlemleri gerçekleştirecek. Telefon iletişim numarası kullanıldığında ya da duyurular kısmına bakıldığında tüm vize randevusu işlemlerinin Ankara'daki binasından yapılacağı aktarıldı. Peki Hollanda Konsolosluğu kapandı mı? İstanbul Hollanda Konsolosluğu neden kapandı?

Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: TGRT Haber
HOLLANDA KONSOLOSLUĞU KAPANDI MI? İstanbul Hollanda Konsolosluğu Neden Kapandı?
Hollanda, Hollanda Başkonsolosluğu, Ankara

Hollanda Konsolosluğu kapandı mı? İstanbul'daki Hollanda Konsolosluğu'ndan vize başvurusunda bulunmak isteyenler resmi internet sitesinde büyük bir şok ile karşılaştı. Resmi siteye göre, İstanbul'daki Hollanda Konsolosluğu resmen kapandı. Türkiye Hollanda vize işlemleri ise tamamen Ankara'ya yönlendirildi. Peki Hollanda Konsolosluğu neden kapandı? Hollanda Başkonsolosluğu iletişim numarası, adresi ve mail adresi nedir? İşte tüm ayrıntılar!

HOLLANDA KONSOLOSLUĞU KAPANDI MI? 

Evet. Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul hizmet binasını resmen kapattı. Vize ve diğer işlemlerin ise Ankara'daki Hollanda Konsolosluğu'nda yapılacağını aktardı. Sebebini ise 'güvenlik' olarak açıkladı. Hollanda Başkonsolosluğu'nun İstanbul'daki binasını kapatıp tüm hizmeti Ankara'ya yönlendirmesi ise tepkiyle karşılandı. Özellikle Twitter ve Facebook'ta Hollanda Dışişleri Bakanlığı'nın bu kararı eleştirildi. 

HOLLANDA KONSOLOSLUĞU KAPANDI MI? İstanbul Hollanda Konsolosluğu Neden Kapandı?

HOLLANDA İSTANBUL KONSOLOSLUĞU NEDEN KAPATILDI?

Hollanda vize işlemi yapmak isteyenler bundan sonra artık Ankara'nın yolunu tutacak. Çünkü İstanbul Taksim'de bulunan Hollanda Başkonsolosluğu tamamen kapatıldı. Tüm işlemler Ankara'ya yönlendirildi. Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Konsolosluğun kapatılma nedenini ise, "İstanbul'daki Hollanda Başkonsolosluğu çevresinde olası protestolar ve Batılı hedeflere yönelik artan tehdit nedeniyle, İstanbul'daki Hollanda Başkonsolosluğu 30 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçici olarak ziyarete kapatılacaktır." ifadeleriyle açıkladı. Bazı haber sitelerinde ise Kuran-ı Kerim'in yakılmasından sonra bu şekilde bir karar alındığı söyleniyor. 

HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU İLETİŞİM ADRESİ

Telefonla: +90 21 23 93 21 21. Hollanda'dan arıyorsanız +31 247 247 247'yi arayın. WhatsApp aracılığıyla. WhatsApp mesajı göndermek için buraya tıklayın. Veya +31 6 82 38 80 55 numaramızı akıllı telefonunuzdaki kişiler listesine ekleyin ve ardından bir mesaj gönderin.

HOLLANDA KONSOLOSLUĞU KAPANDI MI? İstanbul Hollanda Konsolosluğu Neden Kapandı?

Hollanda İstanbul Konsolosluğu adresi: Tomtom, İstiklal Cd. No:197, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Hollanda Ankara Konsolosluğu adresi: Cevizlidere, Yıldırım Kule, Mevlana Blv. No.221, 06520 Çankaya/Ankara

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...