21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %68
Rüzgar 5.50 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-27 20:39:37

Şike davasında yer alan 38 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), daha önce meslekten çıkarılan çok sayıda eski hakim ve savcıyı FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan futbolda şike davasında görevli oldukları için de ihraç etti.

Şike davasında yer alan 38 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi, daha önce meslekten çıkarılan eski 38 hakim ve savcıyı Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) kumpaslarından "futbolda şike soruşturması ve davasında" yer almaları nedeniyle de ihraç etti.

38 HAKİM VE SAVCI MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Daire, "futbolda şike soruşturması ve davası"nda yer alan eski hakim ve savcıların ihraç edilmelerine ilişkin konuyu gündem toplantısında görüştü. Bu kapsamda 38 eski hakim ve savcının şike kumpasında yer almaları sebebiyle de meslekten çıkarılmalarına hükmedildi. İhraç edilen hakim ve savcılar şöyle.

Eski savcılar: Mehmet Berk, Fikret Seçen, Hüseyin Kaplan, Cihan Kansız, Zekeriya Öz.

Eski hakimler: Mehmet Erdoğan, Mehmet Hamzaçebi, Mehmet Ekinci, İbrahim Balık, Birol Bilen, Murat Üründü, Mehmet Karababa, Hadi Çağdır, Gökmen Demircan, Nurullah Çınar, Dursun Ali Gündoğdu, Davut Bedir, Ömer Diken, Hikmet Şen, Menekşe Uyar, Muzaffer İren, Seyfettin Mermerci, Metin Özçelik, Bülent Kınay, Nalan Can, Eşref Aksu, Mustafa Boz, Hüsnü Çalmuk, Sedat Sami Haşıloğlu, Fatih Mehmet Uslu, Aytekin Ozanlı, Savaş Çelik, Mesut Özcan, Osman Kaya, Yakup Hakan Günay, Vedat Dalda, Resul Çakır, Mehmet Uğurlu.

Etiketler