Tarih : 25.10.2021 - 17:19 Yorum : 0

Esra Hankulu'nun ölümünde çarpıcı gelişme! HTS kayıtları Ümitcan Uygun'un yalanını ortaya çıkardı

Ümitcan Uygun'un baş şüpheli olluğu Esra Hankulu'nun ölümü üzerine hazırlanan Adli Tıp Raporu'nda, cesedin bulunduğu andaki pozisyonun kendi kusuru ile künt travmaya neden olacak bir pozisyonda olmadığı belirtildi. Ortaya çıkan HTS kayıtlarında ise olayın, baş şüpheli Uygun'un anlattığı gibi olmadığı ortaya çıktı.

Esra Hankulu'nun ölümünde çarpıcı gelişme! HTS kayıtları Ümitcan Uygun'un yalanını ortaya çıkardı

Ümitcan Uygun ile geçirdiği gecenin ardından evde ölü oalrak bulunan Esra Hankulu'nun Adli Tıp Raporu'nda çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Raporda, cesedin bulunduğu esnada, kendi kusuru ile künt travmaya neden olacak bir pozisyonda olmadığı belirtildi.

HTS kayıtlarının da ortaya çıkmasıyla, tüm oklar olayın baş şüphelisi Ümitcan Uygun'a çevrildi. Sabah uyandığında Hankulu'nun hayatta olduğunu ve olayın ardından avukatının kendisini aradığını belirten Uygun'un bu ifadesi de arama kayıtlarının deşifre edilmesiyle yalanlanmış oldu.


25 yaşındaki Esra Hankulu, Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'ndeki evde, 5 Ağustos 2021'de ölü bulundu.

ÖLÜM SEBEBİ TRAVMAYA BAĞLI İÇ KANAMA

Ümitcan Uygun’la birlikte geceyi geçirdikten sonra evde ölü olarak bulunan Esra Hankulu’na ait Adli Tıp Raporu’nda, cesedin bulunduğu esnada kendi kusuru ile künt travmaya neden olacak bir pozisyonda olmadığı belirtildi. Ankara’nın Mamak ilçesinde Ümitcan Uygun’la birlikte geceyi geçirdikten sonra sabahında ölü olarak bulunan Esra Hankulu’nun Adli Tıp Raporu'nda yeni gelişmeler ortaya çıktı. Daha önce Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda Hankulu’nun kesin ölüm nedenin künt travma sonrası iç kanama olduğu ifade edilmişti.


Genç kızın ölmeden önceki son geceyi erkek arkadaşı Ümitcan Uygun'la geçirdiği öğrenildi.

TIRNAK ARALARINDA UYGUN'UN DNA'SI BULUNDU

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin odaya girdiklerinde Hankulu’nun odasındaki yatağın üzerinde üzeri örtülü olduğu halde sırt üstü ve elleri çapraz olarak göğüs bölgesini kavramış olarak bulunduğu belirtilirken, cesedin bulunduğu esnada kendi kusuru ile künt travmaya neden olacak bir pozisyonda olmadığı vurgulandı. Raporda ayrıca Hankulu’nun tırnak aralarında Uygun’a ait DNA örneklerine de rastlandı.


Olayın ardından tutuklanan Uygun, hakkındaki iddiaları yalanlayarak masum olduğunu savundu.

HTS KAYITLARI İFADEYİ YALANLADI

Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin ‘kasten öldürme’ suçundan yargılanan Uygun, olay günü sabah uyandığında Hankulu’nun hayatta olduğunu ve Hankulu aracılığıyla evden taksi çağırıp ayrıldığını iddia etmişti. Uygun ifadesinde olay günü saat 10.15 sıralarında telefonun çalması sebebiyle uyandığını, arayanın avukatı olduğunu, o sırada uyanan Hankulu’ndan taksi çağırmasını istediğini söylediğini belirtmişti.


Uygun hakkında hazırlanan iddianamede, 'kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

TAKSİCİ ESRA'NIN DEĞİL ÜMİTCAN'IN ARADIĞINI SÖYLEDİ

Olay sonrası ifadeye çağırılan taksici o saatlerde durağı hiçbir kadının aramadığını, sadece bir erkek tarafından arandıklarını söyledi. Bu durum üzerine taksi durağının Uygun tarafından arandığı tespit edildi. Hankulu’nun ölümüne sebebiyet verdiği gerekçesiyle Uygun hakkında 'kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Furkan G. ve Dilan C. için ise ‘suç delillerini gizlemek’ suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber