Tarih : 13.05.2021 - 23:10 Yorum : 0

İçişleri: Türkiye İran sınırında bir özel harekat polisi şehit oldu

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Türkiye İran sınırında bir özel harekat polisi şehit oldu.

İçişleri: Türkiye İran sınırında bir özel harekat polisi şehit oldu

Acı haber sınır hattından geldi.geldi. İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı , Ağrı'da Türkiye-İran sınır hattında yapılan sınır duvarı inşaatının güvenliğinde görevli bir özel harekat polisinin İran tarafından yapılan taciz atışı sonucu şehit olduğunu duyurdu.

 

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Ağrı ilimizde Türkiye-İran sınır hattında yapılan sınır duvarı inşaatının güvenliğinde görevli kahraman özel harekat polisimiz bölücü terör örgütü mensuplarınca İran tarafından yapılan taciz atışı sonucu şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize, kederli ailesine ve Türk Polis Teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz” denildi.

Şehitlikte buruk bayramlaşma Şehitlikte buruk bayramlaşma Her biri vatan için toprağa düşen kahraman şehitlerimizin kabirleri bu bayramda da yalnız bırakılmadı.Tam kapanmadan muaf olan şehit aileleri bayramın birinci gününde şehitliklerin yolunu tuttu. Buruk bayramlaşmanın olduğu şehitliklerde dualar edildi, gözyaşları döküldü.

ŞEHİDİMİZİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Şehit olan özel harekat polisinin Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Ulukent Mahallesinden olduğu ve isminin Veli Kabalay olduğu öğrenildi.

 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber