Tarih : 24.06.2021 - 16:02 Yorum : 0

İHA muhabirine saldıranların pişkin halleri kamerada

Görevini yapan İHA muhabirine saldıranların pişkinlikleri yüzlerine yansıdı… Saldırganlardan biri adliye çıkışında muhabirin, “Utanmıyor musunuz?” sorusuna gülerek tepki verdi. Diğer ikisi ise kaçmayı tercih etti. Görüntüler saldırganların ruh hallerini ele verdi.

İHA muhabirine saldıranların pişkin halleri kamerada

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli Dilovası’ndaki çiftliğinde kaçak yapıların yıkımını görüntüleyen İHA Muhabiri Mustafa Uslu’ya saldıranların adliye çıkışındaki pişkin halleri dikkat çekti. Uslu’yu öldüresiye döven zanlılardan biri gülerek arabaya binerken ikisi kaçtı.

YERE YATTIM AMA TEKMELEMEYE DEVAM ETTİLER

Kaçak yapıların yıkımı sırasında olayı görüntüleyen İHA Muhabiri Mustafa Uslu, Lütfü Türkkan’ın 4 çalışanı tarafından saldırıya uğradı. Mesleğini yapmaya çalışırken darp edilen Uslu’nun yüzü kanlar içinde kaldı. Hastaneye kaldırılan Uslu yaşadığı dehşeti “Boksörüm ama elimi dahi kaldırmadım. Bana, 'Seni de parçalarım, drone da parçalarım' gibi şeyler söylediler. Zaten vurmaya başladılar. Yere yattım ve tekmelemeye devam ettiler" diyerek anlattı.

SALDIRGAN UTANMADI BİLE...

Adliyeyeye sevk edilen 4 şüpheliden 1’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliye çıkışındaki görüntüler ise çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerin ruh halini ortaya koydu. Saldırganlardan biri muhabirin “Utanmadınız mı 3 kişi bir gazeteciyi dövdünüz?” sorusuna karşılık pişkince gülerek kendisini bekleyen arabaya bindi. Diğer şüpheliler ise kaçarak uzaklaştı.

Çirkin saldırıya çok sayıda siyasiden tepki gelirken, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sessiz kaldı. Sosyal medyada da kullanıcılar saldırıyı kınadı. Ancak İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Günay Kodaz'ın da aralarında olduğu bazı kullanıcıların yorumlar pes dedirtti.

Kodaz Twitter’da yazdığı yorumunda, "O esnada diğer muhabir ne arıyormuş orada ki hemen arkadaşına anında çekim yapıyor? Bunlar kendileri, kendi muhabirlerini darp etmiş olabilirler mi? Drone ile ne geziyormuş İHA muhabiri orada? Her habere drone ile mi gidiyorsunuz? Tahrikçi ve taraflısınız" dedi.

Kaynak : TGRT HABER
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber