Tarih : 29.11.2021 - 10:42 Yorum : 0

İŞKUR 25 bin 146 beden işçisi alımı yapacak! Beden işçisi nedir, İŞKUR'a nasıl başvurulur?

İŞKUR personel alımı yapacağını duyurdu, vatandaşlar "İŞKUR'a nasıl kayıt olunur, iş başvurusu nasıl yapılır, başvuru tarihleri ne zaman?" sorularının cevabını araştırmaya başladı. 25 bin 146 kişilik alım yapılacağını duyuran İŞKUR, Türkiye'nin farklı illerinde özel ve kamu sektöründe istihdam edilecek personel alımı yapılacağının haberini verdi. Peki, İŞKUR başvurusu nasıl yapılır, başvuru tarihleri nedir? Beden işçisi nedir, ne iş yapar? Haberimizde...

İŞKUR 25 bin 146 beden işçisi alımı yapacak! Beden işçisi nedir, İŞKUR'a nasıl başvurulur?

İŞKUR, en az ilkokul mezunu olmak şartı ile 25 bin 146 beden işçisi alımı yapacaklarını açıkladı. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, İŞKUR'a nasıl kayıt olabileceklerini ve başvuru tarihlerini sorgulamaya başladı. "Beden işçisi ne iş yapar, ne demek?" soruları da merak edilenler arasında yer aldı. İşte, Türkiye İŞ Kurumu personel alımına dair merak edilenler...

İŞKUR NEDEN İŞÇİSİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu'nun yaptığı açıklama üzerine, vatandaşlar nasıl iş başvurusu yapacaklarını araştırmaya başladı. İŞKUR üzerinden "Beden İşçisi" alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikle "esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx" adresine giderek internet sitesine giriş yapmaları ve açılan sayfada "Meslek" bölümüne "Beden İşçisi" yazıp ara tuşuna tıklaması gerekmektedir. Böylece, açılan sayfada beden işçisi alımına İlişkin tüm ilanlar liste şeklinde karşınıza çıkacaktır.

İŞKUR'a, E- Devlet şifresi ile de giriş yapmak artık mümkün. Eğer İŞKUR'a üye iseniz, e-Devlet üzerinden de listelenen ilanlara giriş yapabilirsiniz. Başvuru şartlarını taşımanız halinde "başvur" butonuna tıklayarak online başvuru işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

İŞKUR BEDEN İŞÇİSİ ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • 18 ile 45 yaş arasında olmak
  • Vardiyalı çalışma sistemine uygun kişiler
  • Firmalara göre değişiklik göstermek ile birlikte, B Sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartı da listede olabilmektedir.

BEDEN İŞÇİSİ NEDİR, NE İŞ YAPAR?

Beden İşçiliği; kas gücünü kullanarak taşıma, kaldırma, istifleme, kürekleme, kazma ve benzeri işleri basit işçilik aletlerini gerekli yerlerde kullanarak herhangi bir işte ücret karşılığında çalışan kişilerin yaptığı meslekleri kapsamaktadır.

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İş aramanın ilk adımı kayıt olmakla başlamaktadır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak ve isteyen iş arayanların kurum portalına üye olarak veya şahsen kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları mecburidir. Bu nedenle; kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme girdikten sonra üyelik işlemlerinizi tamamlayarak İŞKUR kaydınızı oluşturabilirsiniz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber