23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %57
Rüzgar 5.50 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-22 09:29:10

İstanbul, Ankara ve çok sayıda il için kar uyarısı! Asıl hareketlilik başlıyor... (23 Ocak 2022 hava durumu)

İstanbul'da başlayan kar yağışının Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ndan alınan verilere göre 5 gün etkili olması bekleniyor. Ankara'da soğuk hava ve kar yağışı başladı. İstanbul ve çok sayıda il için uyarı yapıldı. Soğuk hava ve kar yağışıyla birlikte asıl hareketliliğin başlayacağı aktarıldı.

İstanbul, Ankara ve çok sayıda il için kar uyarısı! Asıl hareketlilik başlıyor... (23 Ocak 2022 hava durumu)
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye genelinde soğuk hava ve kar yağışları etkisini arttırdı. Dün akşam saatlerinde Megakent İstanbul’da başlayan kar yağışının Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ndan alınan son dakika verilerine göre 5 gün boyunca etkili olması bekleniyor. Başkent Ankara’da da kar yağışının başladığı bildirildi.

TAKSİM VE BAŞAKŞEHİR BEYAZA BÜRÜNDÜ

İstanbul'da hava soğurken sabah saatlerinde görülen kar yağışının etkili olmayacağı aktarıldı. Öğlen için zayıf olması beklenen karın geceden itibaren hareketleneceği bildirildi. Başakşehir’de kar yerleri ve çatıları beyaza bürüdü. Taksim ve D-100 karayolunda etkisini gösterdi. Trafiğin olmadığı D-100 Karayolunda kar, kartpostallık bir görüntü oluşturdu.

Kar yağışı gece saatlerinde Megakentin önemli noktalarında aralıklarla etkisini gösterdi. D-100 karayolu ve Taksim Meydanında etkisini gösteren kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu.

23 OCAK HAVA DURUMU / İSTANBUL

Pazar günü sabah saatlerinden itibaren kar yağışı İstanbul'un genelinde etkili olması beklenirken öğle ve akşam saatlerinde de devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı ise gece eksi 2 derecelere kadar inecek.

TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU 

Cumartesi günü Marmara Bölgesi Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun tamamı Doğu ve Güney Doğu'da hava karlı ve soğuk. Ankara'da hava şiddetli kar yağışlı ve eksi 1 derecelere kadar iniyor. İzmir'de kar yağacak mı? diye merak eden vatandaşlar ise yağmurlu bir güne uyanacak.

Pazar günü kar bulutları daha geniş bir alana yayılacak. Batı Trakya ve Adana, Hatay çevreleri, Çanakkale, Muğla ve İzmir dolayları hariç neredeyse tüm bölgelerde kar yağışı etkili olacak.

33 İLDE SARI KODLU ALARM

Sarı kodla uyarılan 33 il; Eskişehir, Afyonkarahisar, Uşak, Isparta, Muğla, Mersin, Adana, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Kütahya, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Tokat, Ordu ve Giresun şeklinde sıralandı. Bu illerde sağanak ve kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

18 İL DE TURUNCU KODLU ALARM

Tehlikeli hava potansiyeli olan turuncu kodla uyarılan iller ise; Bartın, Zonguldak, İzmir, Çankırı, Çorum, Amasya, Aydın, Antalya, Karaman, Konya, Ankara, Kırıkkale, Düzce, Bolu, Samsun, Sinop, Kastamonu ve Karabük oldu.

THY'DEN 49 UÇUŞU İPTAL ETTİ

Türkiye genelinde etkisini bugün artırarak devam eden kar yağışlı haba hayatı olumsuz etkiliyor. Özellikle büyükşehirlerde trafiği durma noktasına getiren yağışlı hava uçak seferlerini de etkiledi. Bu kapsamda THY 49 uçuşu iptal etti.

SABİHA GÖKÇEN'DE SEFER İPTALLERİ

Sabiha Gökçen'den 28 şehre seferler iptal edildi. Ayrıca Sabiha Gökçen'e varışlı 20 sefer de aynı şekilde iptal edildi.

Etiketler