• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1103
 • up
  USD
  7.5905
 • down
  EURO
  8.9451
 • down
  GBP
  9.8004
 • down
  Altın
  471.958
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 14.02.2020 - 14:53 Yorum : 0

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bina çöktü

İstanbul Bahçelievler'de kentsel dönüşüm amacıyla 1 ay önce boşaltılan bina çöktü. Enkaz altında kalan biri olma ihtimaline karşı çalışma başlatıldı. Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır, binanın yıkımının yarın yapılacağını, çökmenin nedeninin ise kolon demirlerinin alınmasından kaynaklı olduğunu söyledi.

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bina çöktü

İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde Siyavuşpaşa Mahallesi Emek Caddesi Narlı Sokak'ta 7 katlı boş bir binanın çökmesi üzerine, olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.  

Binanın depremde hasar gördüğü için bir süre önce taşıdığı risk nedeniyle boşaltıldığı öğrenildi. Ancak binanın çöktüğü sırada önünden geçenlerin olduğu bilgisi üzerine AFAD, itfaiye ekipleri arama çalışmalarına başladı. Sokaktan geçenlerin enkaz altında kalıp kalmadığı araştırılıyor.

BAHÇELİEVLER'DE ÇÖKEN BİNADAN İLK GÖRÜNTÜLER

İstanbul'da çöken binadan ilk kareler İstanbul'da çöken binadan ilk kareler İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde Siyavuşpaşa mahallesinde 7 katlı boş bir bina çöktü. Çöken binadan ilk kareler...

VALİLİK: BİNA BİR AY ÖNCE BOŞALTILDI
İstanbul Valiliği, Bahçelievler'de çöken 7 katlı binaya ilişkin açıklamaya yaptı. Açıklamada, "Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır" denildi.

"Bahçelievler ilçemiz Siyavuşpaşa Mahallesi'nde; alınan ilk bilgilere göre bugün saat 14.44’de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür. Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır. Gelişmelerden bilgi verilecektir" denildi.

ÇÖKEN BİNA HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ
Bahçelievler'de çöken 7 katlı bina havadan görüntülendi.

BİNANIN ÇÖKMEDEN ÖNCEKİ HALİ


İstanbul, Bahçelievler'de çöken 7 katlı binanın çökmeden önceki hali

HAKAN BAHADIR: KOLONLARIN DEMİRLERİ KESİLDİĞİ İÇİN BİNA ÇÖKTÜ
Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır çöken binanın çökme nedenini açıkladı. Başkan Bahadır, planlı bir şekilde yıkılacak olan binanın kolonlarındaki demirlerin kesilerek alındığı için yıkıldığını söyledi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA
İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner, Bahçelievler’de çöken bina ile ilgili yaptığı açıklamada, “Deprem sonrası tespitlerimizde ağır hasarlı olarak boşalttığımız binalardan birisi” dedi.

ÇÖKEN BİNA İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Bahçelievler’de çöken bina ile ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

VALİLİK: BİR VATANDAŞIMIZ HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

İstanbul Valiliğinden, Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi'nde çöken 7 katlı binayla ilgili yazılı açıklama yapılarak, “Hafif şekilde yaralanan bir vatandaşımız Bahçelievler Devlet Hastanesi’nde ayaktan tedavi edilerek taburcu edilmiştir. Yıkılan binanın yanındaki 5 bina tedbir amacıyla boşaltılmıştır” denildi.

Bahçelievler'de çöken 7 katlı bina havadan görüntülendi Bahçelievler'de çöken 7 katlı bina havadan görüntülendi Bahçelievler'de çöken 7 katlı bina havadan görüntülendi.
Bahçelievler'de çöken 7 katlı binanın yıkılmadan önceki hali ortaya çıktı Bahçelievler'de çöken 7 katlı binanın yıkılmadan önceki hali ortaya çıktı İstanbul Bahçelievler’de depremde ağır hasar alarak boşaltılan ve bugün çöken binanın çökmeden önceki görüntüsü ortaya çıktı.
Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, binanın çökme nedenini açıkladı Bahçelievler'deki binanın çökme nedeni açıklandı Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır, yıkılan binanın yıkımının yarın yapılacağını, çökmenin nedeninin ise kolon demirlerinin alınması olduğunu söyledi.
Bahçelievler'de çöken binayla ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden açıklama Bahçelievler'de çöken binayla ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden açıklama İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner, Bahçelievler’de çöken bina ile ilgili yaptığı açıklamada, “Deprem sonrası tespitlerimizde ağır hasarlı olarak boşalttığımız binalardan birisi” dedi.

Kaynak : İHA
Etiketler : istanbul bahçelievler
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber