Tgrt Haber
10 Kasım 2023 14:34 - Güncelleme : 10 Kasım 2023 14:34

İstanbul’a ne zaman kar yağacak 2023? İlk kar ne zaman İstanbul’a düşecek?

Kar ne zaman yağacak sorusu gündemde yer alıyor. Vatandaşlar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerini yakından takip ediyor. Ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim iken Doğu Anadolu'dan ilk kar haberi de geldi. Ardahan’ın yüksek kesimlerine soğuk hava ilk karını bıraktı. Peki “İstanbul’a ne zaman kar yağacak 2023?” İşte detaylar!

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
İstanbul’a ne zaman kar yağacak 2023? İlk kar ne zaman İstanbul’a düşecek?
İstanbul Kar Yağışı, İstanbula Kar Ne Zaman Yağacak, Kar Yağışı, Hava Durumu

Yurt genelinde hava sıcaklıklarında hissedilir derece düşüşler başladı. Kurak geçen Sonbahar ayından sonra gözler kış ayına ve kar yağışına çevrildi. Bu sene denizlerin çok fazla sıcak olmasından dolayı Deniz etkili kar yağışlarının etkili olması bekleniyor. CNN Türk Meteoroloji Editörü Orhan Şen ilk kar yağışı hakkında merak edilen soruları cevapladı. Peki “İstanbul'da kar ne zaman yağacak 2023?” İşte merak edilen soruların cevabı…

Vatandaşların sıklıkla sorduğu “İstanbul’a kar ne zaman yağacak?” sorusu CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, önemli açıklamalarda bulundu. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Perşembe gününden itibaren Türkiye yağışlı havanın etkisine girecek. Marmara'da Perşembe, pazar yağış var. Önümüzdeki hafta da yağışlar bölgesel olarak devam edecek. Yağışla birlikte haftaya sıcaklıklar da ciddi düşecek. Ay ortası 15 Kasım gibi Anadolu'ya kar yağışı görülecek" dedi.

İstanbul’a ne zaman kar yağacak 2023? İlk kar ne zaman İstanbul’a düşecek?

2023 İSTANBUL’A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Ağrı'nın yüksek kesimlerinde yer alan köyler beyaza büründü. Kar yağışı Ardahan'ın yüksek kesimlerinde de etkili oldu. Kent merkezinde etkili olan sağanak yağış, yüksek yerlerde kendini kar yağışına bıraktı. Yağış nedeniyle Ardahan'ı Karadeniz Bölgesi'ne bağlayan Ardahan-Ardanuç kara yolunun Bülbülan Yaylası etekleri bembeyaz oldu. Hava sıcaklığı da eksilere indi.

Bu bilgilere ek olarak Şen, İstanbul barajlarındaki su seviyesine de dikkat çekerek şunları söyledi; Bundan sonra İSKİ'nin bu işi iyi yönetmesi gerekiyor. Biz yayın yaparken Eylül, Ekim, Kasım aylarında yağışlar çok azalacak demiştik. Buna karşın savunma şuydu; 'Hiçbir zaman sıfır yağış olmaz. Yağışlar olacak' Ancak duruma bakın. Bilime güvenip birtakım önlemlerin alınması gerekliydi. Ta ki geçen seneden. Şimdi önümüzdeki haftada yağışlar var ama geçtiğimiz aylardaki yağışsızlıkları telafi etmeyecek. Bundan sonra su yönetiminin iyi yapılması gerekiyor.  

BUGÜN HAVA NASIL?

İstanbul: Parçalı bulutlu 18 derece

Ankara: Parçalı bulutlu 18 derece

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23 derece

Adana: Parçalı bulutlu 26 derece

Antalya: Parçalı bulutlu 25 derece

Konya: Parçalı bulutlu 18 derece derece

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 18 derece

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 18 derece

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı 10 derece

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 23 derece

Şanlıurfa: Parçalı bulutlu 25 derece

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...