2022-05-17 08:47:12 | Son Güncelleme : 2022-05-17 09:03:08

İstanbullular dikkat! Valilik uyardı: Bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul Valiliği, Maltepe ve Üsküdar’daki etkinlikler nedeniyle megakentte bugün bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. Valilik, kapatılan yolların alternatiflerini de açıkladı.

İstanbullular dikkat! Valilik uyardı: Bazı yollar trafiğe kapatılacak
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’da bugün, Maltepe’de düzenlenecek miting ve Üsküdar’daki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. Valilikten yapılan açıklamada, bu iki etkinlik nedeniyle kapalı olacak yolların alternatifleri de vatandaşlara duyuruldu.

MALTEPE’DE EYT MİTİNGİ

Maltepe Etkinlik Alanı’nda, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) tarafından düzenlenecek miting nedeniyle saat 08.00'den itibaren Turgut Özal Bulvarı'nın (Maltepe Sahil Yolu) Büyükyalı Köprüsü ile Piri Reis Caddesi Kavşağı arasında kalan kısmı ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar kapatılacak.

Alternatif güzergah olarak Büyükyalı Caddesi, Bağdat Caddesi ve D-100 karayolunun kullanılabileceği belirtildi.

ÜSKÜDAR’DA 19 MAYIS KOŞUSU

“İstanbul’u Koşuyorum” etkinliğinin Anadolu etabı sebebiyle Üsküdar'da 06.00-11.00 saatleri arasında bazı yollar geçici olarak trafiğe kapalı olacak. Trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar şu şekilde:

KAPATILACAK YOLLAR

Üsküdar Harem Sahilyolu ve bu güzergâha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Hakimiyeti Milliye Caddesi (Sahilyolu ile Selmani Pak Caddesi arasından kalan kısım) ve bu güzergaha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Paşalimanı Caddesi ve bu güzergâha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Kuzguncuk Çarşı Caddesi ve bu güzergaha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Abdullah Ağa Caddesi (Kuzguncuk Çarşı Caddesi ile Kuzguncuk Tünel Çıkışı arasında kalan kısım) ve bu güzergâha çıkan tüm cadde ve sokaklar.

ALTERNATİF YOLLAR

Selimiye İskele Caddesi, Dr. Eyüp Aksoy Caddesi, Nuhkuyusu Caddesi, Gümüşyolu Caddesi, D-100 Karayolu, Beylerbeyi Abdullah Ağa Caddesi, Hakimiyeti Milliye Caddesi, Halk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi.

 

Etiketler