2022-06-16 14:23:35 | Son Güncelleme : 2022-06-16 14:31:54

İstanbul'da eşini saatlerce döven Güney Koreli profesör için istenen ceza belli oldu

İstanbul’da bir üniversitede görevli profesör olan 70 yaşındaki Namkook Lee eşini saatlerce darp etti. Şikayet sonrasında yürütülen soruşturmada Güney Koreli profesör hakkında iddianame hazırlandı. Şüpheli Lee hakkında 3 ayrı suçtan 14,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul'da eşini saatlerce döven Güney Koreli profesör için istenen ceza belli oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2021 yılında iş nedeniyle Türkiye’ye taşınan ve bir üniversite görevli olan 70 yaşındaki Güney Koreli profesör Namkook Lee, eşi Jae Young Lee’yi saatlerce darp etti. Şikayet üzerine yapılan soruşturma neticesinde hazırlanan iddianame tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Namkook Lee’nin eşinin göğsüne 3 kez yumruk atarak yaraladığı, ertesi gün ise dışarıda birlikte oturdukları sırada tartışmaya başladıkları, şüpheli Namkook Lee’nin önce müşteki eşinin ağzına vurduğu, sonrasındaysa karnına yumruk attığı belirtildi.

SAATLERCE YUMRUK ATTI

Olay sonrası birlikte eve gittiklerinin anlatıldığı iddianamede, bu kez müştekinin yüzüne yumruk atmaya devam ettiği, bir süre sonra kollarına, bacaklarına ve vücudunun diğer yerlerine yumruk atmak suretiyle saatlerce dövdüğü kaydedildi. Şüpheli Lee’nin ayrıca, eşini dövdüğü sırada ‘seni öldüreceğim’ gibi hakaret ve tehditlerde de bulunduğu aktarıldı. İddianamede Jae Young Lee’nin hayati tehlike geçirecek ve basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaralandığı vurgulandı.

14,5 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Şüphelinin alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmediğinin vurgulandığı iddianamede, şüpheli Namkook Lee’nin ‘hayati tehlike meydana getirecek şekilde eşe karşı kasten yaralama’, ‘hakaret’ ve ‘zincirleme şekilde tehdit’ suçlarından toplamda 3 yıl 10 aydan 14,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Foto Galeri
Scooby Doo'nun mimarı İstanbul'da dehşeti yaşattı