30˚
İstanbul
30˚
orta şiddetli yağmur
Nem %47
Rüzgar 9.28 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
27˚/19˚
Perşembe
25˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-19 06:53:26

Megakent'te kar yağışı: Bir anda başladı, İstanbul'u beyaza bürüdü

İstanbul'da kar yağışı aralıklarla etkili oldu. Megakentin birçok noktası beyaza büründü. Anadolu ve Avrupa yakasındaki birçok ilçede belediyeleri ait tuzlama araçları, caddelerde ve otoyollarda tuzlama çalışması yaptı.

Megakent'te kar yağışı: Bir anda başladı, İstanbul'u beyaza bürüdü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre İstanbul'da gece saatlerinde kar yağışının etkili olması bekleniyordu. İstanbul'un bazı bölgelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Anadolu ve Avrupa yakasında gece yarısından sonra kar yağışı etkisini artırdı.  Önce Anadolu yakasında başlayan kar yağışı 01.00 itibariyle Avrupa yakasında da etkili olmaya başladı. Megakentin birçok noktası beyaza büründü.

 

Megaknet İstanbul'da, kar yağışı aralıklarla gece boyu etkili oldu. Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Beykoz, Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik ve Kartal’da zaman zaman kar yağışı şiddetini artırdı.

KADIKÖY’DE E-5 KARAYOLU BEYAZA BÜRÜNDÜ

İstanbul’da beklenen kar yağışı Anadolu Yakası’nda yer yer kuvvetli bir şekilde şekilde yağmaya devam ediyor. Kısa süreli gerçekleşen yoğun kar yağışı sonrasında E-5 Karayolu Kadıköy Bostancı mevkii beyaza büründü. Karayolun beyaza bürünmesi sonrası sürücüler zor anlar yaşadı. Sürücüler kazaya sebebiyet vermemek için hızlarını düşürerek ve otomobillerinin dörtlülerini yakarak seyretti. Beyaza bürünen E-5 Karayolu kar küreme araçlarının çalışması sonrası tuzlandı ve temizlendi. Kar yağışı yer yer etkisini göstermeye devam ediyor.

 

Yağışın olduğu bölgelerde yol kenarlarında ve araçların üzerinde beyaz örtü oluştu. Kuzey Marmara Otoyolu’nun Çekmeköy ve Sancaktepe bağlantılarında sürücüler kar nedeniyle kimi zaman zor anlar yaşadı.

Avrupa Yakası’nda da Taksim, Bakırköy, Başakşehir ve Arnavutköy kardan etkilenen bölgeler oldu. Belediyelere ait tuzlama araçları, caddelerde ve otoyollarda tuzlama çalışması yaptı.

 

TAKSİM MEYDANI’DA KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ ARTTIRDI

Gece saatlerinde şiddetini artıran kar yağışı ile birlikte Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, kar yağışının gece saatlerinde etkili olması bekleniyordu. İstanbul’un birçok ilçesine gece saatlerinden itibaren aralıklarla kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde de etkisini arttıran kar, kartpostallık görüntüler oluşturdu. Kar yağışının aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

 

Etiketler