2022-08-05 13:35:01 | Son Güncelleme : 2022-08-05 13:48:27

İstanbul’da yabancı uyruklu genç kadının şüpheli ölümü: Kardeşi yeniden gözaltına alındı

İstanbul’da Kağıthane’de 32 yaşındaki yabancı uyruklu kadın Suudi Arabistan’a uçuş yapacağı gün hayatını kaybetti. Eşi ile tartıştığı için kardeşinin kendisini almasını istediği ve birlikte yaşamaya başladığı kardeşi cinayet şüphesi ile gözaltına alındı. Kardeşiyle yaşadığı binanın 3.katından düşerek hayatını kaybeden kadının ölümünün cinayet olabileceğini değerlendiren polisler yeni güvenlik kamerasına ulaştı. Daha önce gözaltına alınan ve serbest bırakılan kardeş yeni delil sonrasında "kasten öldürme" suçundan tekrar gözaltına alındı.

İstanbul’da yabancı uyruklu genç kadının şüpheli ölümü: Kardeşi yeniden gözaltına alındı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde meydana gelen olayda Mersin’de yabancı uyruklu eşiyle yaşayan evli ve 5 çocuk annesi yabancı uyruklu Hadel Alhadad eşi ile sorun yaşamaya başladı. Genç kadın bunun üzerine durumu kardeşi Şakir D.’ye anlattı. Kendisini Mersin’den alınmasını isteyen kadını kardeşi İstanbul’da yaşadığı daireye getirdi.

UÇUŞ GÜNÜ HAYATINI KAYBETTİ

Bir süredir kardeşiyle yaşayan Hadel Alhadad, Suudi Arabistan’da yaşayan annesinin yanına gitmek için kardeşine uçak bileti almasını söyledi. Olay günü akşam saatlerinde uçuşu olan genç kadın, kardeşiyle yaşadığı binanın 3. katındaki dairenin penceresinden kıyafetleri giyinik şekilde ve kol çantasıyla birlikte aşağıya düştü. Metrelerce yükseklikten düşerek ağır yaralanan kadın, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

GÖZALTINA ALINAN KARDEŞ SERBEST BIRAKILDI

Olayın ardından polis ekipleri inceleme başlattı. Talihsiz kadının pencereden düştüğü sırada evde bulunan kardeşi Şakir D. gözaltına alındı. Şakir D. ifadesinde, ablasının Mersin’de eşi ve 5 çocuğuyla birlikte yaşadığını ancak bir süre önce eşiyle sorunları olması nedeniyle Mersin’e giderek ablasını İstanbula getirdiğini söylediği öğrenilmişti. Şakir D., ablasının sürekli “çocuklarım orada kaldı” diye ağladığını, buradan da annesinin yanına göndermek için uçak bileti aldığını, ikamette duş alırken ablasının camdan atladığını söylediği bilgisine ulaşıldı. Kardeşin ifadesinin ardından savcılık talimatı ile Şakir D. serbest bırakıldı.

POLİSİN ŞÜPHESİ HAKLI ÇIKTI: YENİ DELİLLER İNCELENDİ

Polis ekipleri çevredeki güvenlik kamerasını inceledi ve kadının düştüğü anlara ilişkin yeni delillere ulaştı. Polis şüphelerinde haklı çıktı ve kadının şüpheli şekilde düştüğünü tespit eden Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekipleri, kardeşi Şakir D.’yi cinayet şüphesiyle yeniden gözaltına aldı.  Emniyette ifadesi alınarak “kasten öldürme” suçundan adli işlemi yapılan Şakir D.’nin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.