Tarih : 04.06.2021 - 21:54 Yorum : 0

İşte bulunan doğal gazın parasal karşılığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz'de 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi yapıldığını açıkladı. Bu açıklama sonra doğal gazın parasal karşılığı belli oldu

İşte bulunan doğal gazın parasal karşılığı

Türkiye enerji alanındaki atılımlarını her geçen gün arttırarak devam ediyor. Türkiye’de son yıllarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde doğal gaza büyük yatırım ve keşifler yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı: Karadeniz'de yeni doğal gaz rezervi keşfedildi Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak açıklarında bulunan petrol/doğal gaz rezervi ile ilgili kameraların karşısına geçti. Türkiye'nin kilitlendiği 'müjde' Filyos Limanı'nın açılışında duyuruldu. Erdoğan, Karadeniz'de 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi yapıldığını açıkladı.

135 MİLYAR METREKÜPLÜK YENİ KEŞİF

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Filyos Limanı açılışında Türkiye’nin dört gözle beklediği müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Sondaj Gemisi’nin Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküp doğal gaz bulunduğunu duyurdu

405 MİLYAR METREKÜP DOĞAL GAZ DAHA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz yıl Karadeniz’de 405 milyar metreküp doğal gaz bulunmuştu. Doğal gazın bulunduğu dönemdeki parasal karşılığı 85 milyar dolara tekabül ediyordu. Amasra-1’de bulunan doğal gaz ise 135 milyar metreküp olarak tespit edildi.

Doğal gaz rezervi listesinde Türkiye ilk 30’da Doğal gaz rezervi listesinde Türkiye ilk 30’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz'de 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi yapıldığını açıklamasının ardından dünya genelinde rezerv listesinde Türkiye ilk 30’a yükseldi.

YENİ KEŞFİN PARASAL KARŞILIĞI 25-28 MİLYAR DOLAR

Karadeniz’de bulunan doğal gaz ile birlikte 2023 yılında bulunan rezervlerin karaya iletilmesi ve doğal gaz sistemine bağlanması bekleniyor. Yeni keşfin parasal karşılığı ise yaklaşık 25-28 milyar dolar civarında bulunuyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber