Tarih : 17.05.2021 - 10:10 Yorum : 0

Kabine Toplantısı'nda gündem 1 Haziran'dan sonrası

Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kritik toplantıda, kademeli normalleşmenin sona ereceği 1 Haziran'dan sonra geçerli olacak yeni kararlar görüşülecek.

Kabine Toplantısı'nda gündem 1 Haziran'dan sonrası

Türkiye bayram sonrası kademeli normalleşme sürecine geçiş yaptı. 17 Mayıs'ta başlayan kademeli normalleşme, 1 Haziran'a kadar devam edecek. 1 Haziran'dan sonra ne olacağı ise bu akşam belli olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayiyp Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek. Öncelikli olarak korona virüsle mücadelenin ele alınacağı kritik toplantıda aşılama süreci ve esnafa destek konuları da gündeme gelecek.

Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayram öncesi uygulanan 17 günlük tam kapanmanın sonuçlarının analiz edildiği bir sunum yapacak. Nüfusa göre illerin vaka sayıları incelenecek.

1 Haziran'dan sonraki tedbirler belli oluyor

Tam kapanmada vaka sayılarının 10-12 bin civarına düşmesiyle birlikte bayram sonrası 1 Haziran'a kadar kademeli normalleşmeye geçildi. Yazın başlangıcı 1 Haziran'dan sonra hangi tedbirlerin alınacağı da bu toplantıda görüşülerek konuya ilişkin yol haritası çizilecek.

Esnafa müjde geliyor

Toplantının en önemli konu başlıklarından biri ise esnaflar olacak. Salgın boyunca tüm esnaflara destek olduklarını, buna rağmen zorda kalan olduysa haklarını helal etmelerini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü toplantıda esnafa yeni müjdeler verecek. Kademeli normalleşmede kısıtlamaya tabii tutulan iş yerlerinin 1 Haziran'dan sonra açılması konusu tartışılacak.

Kafe ve restoranlar açılacak mı? Kafe ve restoranlar açılacak mı? İçişleri Bakanlığı 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanma öncesi yeni normalleşme genelgesini yayınladı. Genelgeyle birlikte kafe ve restoranların akıbeti de belli oldu. İşte ayrıntılar...

Aşi tedariki ve yerli aşı çalışmaları görüşülecek

Türkiye'de yapılan korona virüs aşısı 26 milyona yaklaştı. Çin aşısı Sinovac ve Alman aşısı BioNTech'ten sonra artık Rus aşısı Sputnik V de kullanılacak. Toplantıda aşı teminindeki planlama ve yerli aşı çalışmaları da görüşülecek.

Türkiye'de 25 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı Türkiye'de 25 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı Türkiye'de 16 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla 25 milyon dozdan fazla korona virüs aşısı yapıldı. Türkiye en çok aşı yaptıran ülkeler arasında dünyada 9'uncu sırada bulunuyor.

Kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak

Kabine toplantısında alınan kararları kamuoyuna Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. Saat 19.00-20.00 sıralarında kameraların karşısına geçecek olan Erdoğan'ın Millete Sesleniş konuşması yapması bekleniyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber