2021-11-25 15:15:29

Metrodaki saldırgan bıçak çektiği kadınlardan 'maskeyi düzgün takmadıkları için' şikayetçi oldu

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda tartıştığı kadına bıçak çekerek küfür ve hakaret eden saldırganın karakolda verdiği ifadeye ulaşıldı. Maskesini düzgün takmadığı gerekçesiyle bir kadını uyardığını ve bunun üzerine başka bir genç kadının kendisine küfrettiğini belirten saldırgan, linç edilmekten kurtulmak için bıçak çektiğini ve kadınlardan şikayetçi olacağını duyurdu. Saldırgan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Metrodaki saldırgan bıçak çektiği kadınlardan 'maskeyi düzgün takmadıkları için' şikayetçi oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’da, Kadıköy-Tavşantepe seferini yapan metroda, tartıtığı kadınlara bıçakla saldıran ve hakaretler savuran saldırganın, polise verdiği ifadesine ulaşıldı. Bir kadını maskesini düzgün takması için uyardığını, ardından başka bir kadının kendisine tekme attığını söyleyen saldırgan Emrah Y., kadınlardan maske takmadıkları ve tekme attıkları gerekçesiyle şikayetçi olacağını söyledi. Tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen saldırgan Emrah Y.'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

"TEKME ATTI, KÜFÜRLÜ İFADELER KULLANDI"

Dün akşam meydana gelen saldırının ardından yakalanarak gözaltına alınan ve bugün öğle saatlerinde savcılığa sevk edilen şüpheli Emrah Y.’nin olaya ilişkin emniyette verdiği ifadede şu sözleri kullandı:

"Maltepe’den Ataşehir’e bıçak biletmek için evden çıktım. Maltepe’de metroya bindim. Metroda maskesi yarım kapalı olan bir kadını korona virüs var, maskenizi takın diye uyardım. Bu bayan ‘kapatmayacağım siz karışamazsınız’ dedi. Ben bu kadınla konuşurken tanımadığım başka bir kadın ile annesi olaya karıştı. Kadın bana dönerek tekme attı. Tekme karnıma geldi. Genç bayanın annesi de bana saldırdı, genç bayan küfürlü ifadeler kullandı. Ben de genç bayanın bana karşı kullandığı hakaret içerikli kelimeleri ona karşı kullandım."

"KİMSEYİ GÖSTEREREK BIÇAK SALLAMADIM, TEHDİT ETMEDİM"

"Genç bayan bana tekme atınca diğer insanlar benim üzerime geldiği için kendimi korumak adına bıçağı arka cebimden çıkarttım. Ortamdan kurtulmak için kapıya doğru yöneldim. Kimseyi göstererek bıçak sallamadım, kimseyi tehdit etmedim. Arka cebimden çıkardığım bıçağı linç edilmekten kurtulmak için elime aldım. Metrodan inerken onlara hakaret ederek karşılık verdim. Bu sırada herkes bana bağırıyordu. Ben bana tekme atan ve hakaret eden bayanın ismini burada öğrendim."

"Metroda bulunan kimseyi tanımıyorum. Metrodan tek başıma indim, suçlamaları kabul etmiyorum. Maskeyi takmayan bayan ile bana tekme atan bayan ile annesinden şikayetçiyim"

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Kadıköy metrosunda elinde bıçakla anne ile kızına tehdit ve hakaretler savuran şüpheli E.Y., ‘silahla tehdit’, ‘basit yaralamaya teşebbüs’, ‘halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla tehdit’ suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Emrah Y., cezaevine gönderildi.

Bıçaklı saldırganın hakaretlerine maruz kalan Senanur Damgacı ise dehşet anlarını anlattı.

MASKE UYARISI BIÇAKLI SALDIRIYA DÖNDÜ

Tartışmanın çıkış noktasının aslında kendisiyle alakalı olmadığını belirten Senanur Damgacı ise, olayın ardından yaptığı açıklamada, metroda bir kadının cilt rahatsızlığı sebebiyle maskesini biraz indirdiğini, saldırganın ise kadına hakaret ederek söylenmeye başladığını belierterek şöyle konuştu:

"Karşısındaki kadın cevap vermedikçe adam daha fazla üzerine gitmeye başladı. Biz de saldırgan kişiyi kadının üzerine gitmemesi konusunda uyardık. Sonrasında olay bize döndü."

Senanur Damgacı'nın dövüş sporları antrenörü olduğu öğrenildi.

Ardından saldırganın bıçak çıkardığını ve metrodaki vatandaşların müdahalesine rağmen durdurulamadığını belirten Damgacı, "Bıçak çıkartarak üzerimize yürüdü. Metrodaki vatandaşlar araya girmeye çalıştı. Ama saldırgan durmak bilmedi. Ayrıca vatandaşlar araya girmeye çalışırken metronun güvenlik birimleri konuya müdahale etmedi. Biz onlardan da şikayetçiyiz” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda dün akşam saatlerinde E.Y. ile Nilgün Damgacı arasında tartışma çıktı. E.Y. isimli kişi tartıştığı kadına ve o esnada yanında bulunan kızı Senanur Damgacı'ya bıçak çekerek hakaretler savurduktan sonra olay yerinden uzaklaştı. E.Y. isimli şüpheli gece saat 02.30 sıralarında polis ekiplerince yakalandı. E.Y.'nin kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma, uyuşturucu madde ticareti, kasten yaralama, tehdit, hakaret, kişi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme suçlarından toplamda 20 adet suç kaydı olduğu ortaya çıktı

Etiketler