15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/11˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-20 10:02:53

Meteoroloji'den peş peşe uyarılar geldi: Kar fırtınası İstanbul'u yutacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce 20 Ocak 2022 tarihli hava durumu raporu paylaşıldı. Hava sıcaklıkları batı kesimlerinde 2 ila 5 derece arasında artacağı, diğer bölgelerde ise mevsim normallerinin altında seyredeceği bildirildi. İstanbul’da dün başlayan kar yağışı bugün ara verecek. İstanbul’a kar yağışının yarın akşam saatlerinde tekrar başlaması ve 4 gün süreceği tahmin ediliyor. İşte Meteoroloji’nin illere göre hava durumu raporu…

Meteoroloji'den peş peşe uyarılar geldi: Kar fırtınası İstanbul'u yutacak!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Ocak 2022 tarihli hava durumu raporu paylaşıldı. Sıcaklıklar ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyrederken, yurdumuzun batı bölgelerinde 2 ila 5 derece arasında artış olacak. 
Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hava parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıklar nedeniyle karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

ÇIĞ VE DON TEHLİKESİ!

Son günlerdir yurdun genelinde etkisi arttıran kar yağışı sonra uyarılar peş peşe geldi. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması yönünde uyarılar geldi. Yurdun iç kesimlerinde ise buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis görüleceği bildirildi.

Karadeniz bölgesinde Trabzon’un doğusu, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri ile bu akşam saatlerinde Kastamonu kıyıları, Sinop, Bingöl, Diyarbakır, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Batman çevrelerinde yoğun kar yağışı görülecek.

İSTANBUL'A YENİ KAR UYARISI

İstanbul cuma günü yeni bir yağış sisteminin etkisine giriyor. Meteoroloji'nin 5 günlük Hava Durumu raporuna göre İstanbul'da cuma günü akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışı 4 gün devam edecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kar uyarısında bulundu. AKOM verilerine göre Cuma günü öğle saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesi beklenirken akşam saatlerinden itibaren İstanbul’da etkili bir kar yağışı olacağı tahmin ediliyor. 19’a yakın birimle nöbet tutulduğunu ifade eden Selçuk Tütüncü, Cuma gününden itibaren kuvvetli bir kar yağışının gelmesini beklediklerini ifade etti.

İstanbul cuma günü yeni bir yağış sisteminin etkisine giriyor. Meteoroloji'nin 5 günlük Hava Durumu raporuna göre İstanbul'da cuma günü akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışı 4 gün devam edecek 

  • MARMARA

Parçalı ve az bulutlu gece saatlerinden sonra bölge genelinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BURSA °C, 7°C
Parçalı ve az bulutlu gece saatlerinden sonra çok bulutlu

EDİRNE °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu gece saatlerinden sonra çok bulutlu

İSTANBUL °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu gece saatlerinden sonra çok bulutlu

KOCAELİ °C, 7°C
Parçalı ve az bulutlu

  • EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyıları ile gece saatlerinden sonra bölge genelinin çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevreleri ile Manisa'nın güney kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 2°C
Az bulutlu gece saatlerinden sonra çok bulutlu

DENİZLİ °C, 7°C
Az bulutlu gece saatlerinden sonra çok bulutlu

İZMİR °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 7°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

  • AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli, (40-60 Km / sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin, kıyılarında hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA 2°C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 1°C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA -7°C, 4°C
Parçalı ve az bulutlu

MERSİN 2°C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

ANKARA °C, 0°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 3°C
Parçalı ve az bulutlu

KAYSERİ °C, -4°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 1°C
Parçalı ve az bulutlu

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu doğusu parçalı çok bulutlu, Sinop çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU °C, -2°C
Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 5°C
Parçalı ve az bulutlu

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BAYBURT °C, -5°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SAMSUN °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

TOKAT °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

  • DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, güneydoğusu ile Ağrı ve Iğdır çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BİNGÖL °C, -4°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, -7°C
Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, -5°C
Parçalı ve çok bulutlu

VAN °C, -5°C
Çok bulutlu aralıklı kar yağışlı

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, -1°C
Çok bulutlu, doğu kesimleri kar yağışlı

GAZİANTEP °C, -1°C
Parçalı bulutlu

MARDİN °C, -2°C
Çok bulutlu, kar yağışlı

SİİRT °C, -1°C
Çok bulutlu, kar yağışlı

 

Etiketler