Tgrt Haber
25 Şubat 2024 10:53 - Güncelleme : 25 Şubat 2024 11:05

"Karadeniz patlayacak" demişti... Celal Şengör'e çok sert tepki: "Saçmalama hakkını kullanıyor"

Katıldığı programda "Karadeniz patlayacak" diyen Prof. Dr. Celal Şengör'e Prof. Dr. Hakan Kutoğlu'ndan tepki geldi. Kutoğlu, "Saçmalama hakkını kullanıyor" ifadelerini kullandı.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: TGRT Haber
"Karadeniz patlayacak" demişti... Celal Şengör'e çok sert tepki: "Saçmalama hakkını kullanıyor"
,deprem,karadeniz

Yer bilimci Celal Şengör, katıldığı bir YouTube kanalında yaptığı açıklamayla gündem olmuştu. 

Şengör programda "Karadeniz patlayacak sonunda. Çünkü içerisinde gazlar var. Bu gazlar giderek artıyor. Bunlar gazoz gibi yüzeye çıkacak sonunda. Karadeniz'in 60 kilometre çevresinde yaşayan oksijen soluyan hiçbir canlı kalmayacak" ifadelerini kullanmıştı.

"HİÇBİR BİLİMSEL VERİ YOK"

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, Şengör'ün korkutan ifadelerini eleştirdi. Şengör'ün topluma korku saldığını söyleyen Kutoğlu, "Karadeniz’de 300 metreden sonra hidrojen sülfür nedeniyle zaten hayat yok. Ama bu Karadeniz patlayacak demek için yeterli değil. Elimizde Celal hocanın sözlerini destekleyen hiçbir bilimsel veri yok. Medyatik kalmak için söylenen sözler. Bilim insanı konuşurken sorumlu davranması lazım. Topluma sürekli korku salıyor. Celal hoca şöhretin verdiği saçmalama hakkını kullanıyor" dedi. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...