Tgrt Haber
10 Şubat 2024 00:37 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 00:39

Karadeniz'de gizemli patlama sesleri! Sahil şeridi alarma geçti

Karadeniz sahil şeridindeki şehirlerde akşam saatlerinde duyulan patlamalar paniğe sebep oldu. Sahil güvenlik ekiplerinin harekete geçtiği olayda patlamanın kaynağı henüz bulunamadı. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Karadeniz, Patlama

Karadeniz'in sahil kesiminde bulunan şehirlerde 21:30 - 23:00 saatleri arasında 4-5 kez patlama sesi ve sarsıntı hissedildi. Patlama sonrası Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Sakarya gibi sahil şehirlerinde kısa süreli panik yaşandı.

DEPREM SANILDI! 

Sarsıntıların kaynağı tam olarak bilinmezken deprem olduğu düşünüldü, ancak art arda gelen patlama sesleri ve sarsıntılar kafaları karıştırdı.  

Karadeniz'de gizemli patlama sesleri! Sahil şeridi alarma geçti - 1. Resim

Patlamaların sebebi gaz birikmesi veya uçakların yol açtığı sonik patlama olabileceği yönünde yorumlar yapılıyor.

SAHİL GÜVENLİK HAREKETE GEÇTİ! 

Önce deprem olduğunu düşünen vatandaşlar, yaşanan her patlama sesi ve sarsılmanın ardından art arda 4-5 kez ayrı patlama sesinin daha duyulduğunu belirterek, sesin sebebinin gaz birikmesi, uçakların yol açtığı sonik patlama olabileceği yönünde yorumlar yaptı.

Sosyal medyanın da gündem olan esrarengiz patlama sesin kaynağı belirlenemezken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise Samsun'un Terme beldesinden de sesin duyulduğunu ileri sürdü.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...