2022-05-25 12:05:00 | Son Güncelleme : 2022-05-25 12:10:17

Kardeşinin ölmeden önceki sözleri müebbet hapisten kurtardı

Bolu'da, tartıştığı kardeşini bıçaklayarak öldüren ve müebbet hapisle yargılanan sanık, kardeşinin ölmeden önceki ifadesindeki sözleri sayesinde tahrik indirimi uygulanarak 18 yıl 4 ay hapis cezası aldı.

Mahkeme heyeti, sanığın, tutukluluk halinin devamına karar verdi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Mahkeme heyeti, sanığın, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bolu'da, tartıştığı kardeşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, hakkında kararını açıklayan mahkeme heyeti 'kasten öldürmek' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdığı sanık hakkında 'tahrik' ve 'iyi hal' indirimi uygulayarak cezayı 18 yıl 4'a düşürdü.

KANLAR İÇİNDE YERDE KALDI

Geçtiğimiz yıl mart ayında Ağaççılar köyünde, 47 yaşındaki Hüseyin Gören evinin önüne traktör çeken kardeşi 44 yaşındaki İlhami Gören ile köy konağı önünde karşılaştı. Kardeşiyle tartışan Hüseyin Gören, yanında bulunan bıçakla kardeşini 2 yerinden bıçakladı. İlhami Gören aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanarak, kanlar içinde yerde kaldı.

10 GÜNLÜK HAYAT MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan İlhami Gören, tedavisi için kaldırıldığı İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 10 günlük yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybetti. Olay yerinde gözaltına alınan ağabeyi ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KASITLI OLARAK ÖLDÜRMEDİM

Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'kasten öldürme' suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası talebiyle yargılanan Hüseyin Gören, hakim karşısına çıktı. Gören, yaptığı savunmada, "Kardeşimi kasıtlı olarak öldürmedim. Onu korkutmak amacıyla bıçağı salladım. Çok pişmanım. Kardeş katili olarak anılmaktan da utanıyorum. Bıçağı çekmeden önce kardeşim bana çok ağır küfürler etti. Bu olay kazayla oldu. Pişmanım" dedi.

KARDEŞİNİN İFADESİ CEZADA İNDİRİM GETİRDİ

Müebbet hapisle yargılanan Gören’in savunmasının ardından mahkeme heyeti, kardeşinin ölmeden önce hastanede polise verdiği ifadesinde, 'Bıçaklanmadan önce kardeşime çok küfür ettim' beyanı üzerine küfrü tahrik olarak kabul ederek cezayı 24 yıla indirdi. Gören hakkında iyi hal indirimi de uygulayan heyet, cezayı 18 yıl 4 aya indirerek, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

ALLAH KİMSEYİ DURUMUMA DÜŞÜRMESİN

Duruşmaya katılan anne Hatice Gören ise “Bir oğlumu mezara, diğer oğlumu cezaevine gönderdim. Allah kimseyi benim durumuma düşürmesin. Adaletin vereceği karara saygılıyım” diye konuştu.

Etiketler