Tgrt Haber
29 Şubat 2024 09:29 - Güncelleme : 29 Şubat 2024 10:27

Kedinin 2 köpeğe kafa tuttuğu anlar kamerada!

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde sokak kedisi, mama beklediği bakkalın önünde iki köpek tarafından sıkıştırıldı. Çaresiz kalan kedinin kurtulma çabası kameraya yansıdı.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: TGRT Haber
kedi,köpek,diyarbakır

Kayapınar ilçesindeki bir marketin güvenlik kamerasına yansıyan olayda sokak kedisi, mama beklediği bakkalın önünde 2 köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin hamlesiyle geri çekilen kedi, kendisine doğru gelen köpekleri anide pati darbeleriyle geri püskürttü. 

Kediye sürekli mama veren market sahibi Mehmet Katran, güvenlik kamerasını kontrol ettiğinde her sabah beslediği sokak kedisinin iki köpek tarafından kenara sıkıştırıldığını ve köpeklerle baş ettiğini gördüğünde şaşırdıklarını söyledi.

"KENDİNİ SAVUNUP KAÇIYOR"

Kedinin kurtulma şansı olmazken kendini bir anda korumasıyla aralarından kaçtığını ifade eden Katran, “Geçtiğimiz cumartesi günü iş yerini açtıktan sonra güvenlik kameralarını izledim. Her akşam dışarı kedi köpek maması bırakır, sokak hayvanları gelir yer. Muhtemelen mama bitmiş olmalı ki kedi dükkanın açılışını kapı önünde bekliyor. O sırada kedi iki köpeğin saldırısına maruz kalıyor. Allah muhafaza etsin dedikleri bu olsa gerek. O kedinin kurtulma şansı olmazken, kendini savunup aralarından kaçıyor” dedi.

“KORKUDAN 10 SAAT BOYUNCA AĞAÇTA KALDI"

Kedinin nasıl kurtulduğunu hayretle izlediğini dile getiren Katran, “Kedi sabahları gelir kapının önünde sürekli mama veririz. Kedimiz hiperaktif iki köpeğin saldırısında nasıl kurtuldu hayretle izledik. Kedi korkudan 10 saat aşağı inmemiş. Komşular sağ olsun merdivenle kedinin ağaçtan inmesine yardım etti. İndikten sonra da kedi şokta olma etkisiyle hala arabanın altında bekliyordu. Sonrasında seslendim, kafasını bana doğru çevirip kucağıma geldi” diye konuştu.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...