2022-06-23 10:09:28 | Son Güncelleme : 2022-06-23 12:22:42

Kezzaplı saldırıya arsız savunma: Kelimelerle yapamadığımı kimyasal maddeyle yapmak istedim

Konya’da eski nişanlısının üzerine kezzap dökerek genç kadını ağır yaralayan sözleşmeli er S.T.’nin ifadesi ortaya çıktı. Bir anlık öfkesine yenildiğini ve kimyasal maddenin zarar vereceğini bilmediğini iddia eden zanlı, “Kelimeler ile yapamadığımı kimyasal madde ile yapmak istedim.” Dedi.

Kezzaplı saldırıya arsız savunma: Kelimelerle yapamadığımı kimyasal maddeyle yapmak istedim
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Konya Çumra’da ayrıldığı nişanlısının üzerine, yeniden barışma teklifini kabul etmemesi sebebiyle kezzap atan 26 yaşındaki S.T.’nin ifadesi ortaya çıktı. İnternet üzerinden tanıştığı başka bir kadınla buluşmak için Çumra’ya geldiğini öne süren S.T., 28 yaşındaki M.K.’yi kimyasal madde ile yaktı.

“ONA ZARAR VERMEK İSTEDİM”

Olay günü saat 17.30 sıralarında M.K.’nin evine gittiğini ve ‘yeniden barışalım’ dediğini söyleyen zanlı, genç kadının, 'Senin erkekliğine tüküreyim' diyerek kendisini aşağıladığını öne sürdü. S.T. ifadesine şu sözlerle devam etti:

“Gururuma yediremediğim için o an çantamdaki pet şişeyi alıp, içindeki kimyasal maddeyi yüzüne doğru fırlattım. Bir anlık sinir ile öfkeme yenilip ona zarar vermek istedim. Kelimeler ile yapamadığımı kimyasal madde ile yapmak istedim. M.'yi öldürmek gibi bir kastım yoktu. Kimyasal maddenin zarar verebileceğini bilmiyordum"

DAHA ÖNCE KORUMA KARARI ALDIRMIŞ

Gözlerini bile açmakta güçlük çeken M. K. ise dehşet anlarını anlattı. Nişanlanmadan önce de kendisine psikolojik şiddet uyguladığını anlatan mağdur şöyle konuştu:

“O dönemde koruma kararı da aldırmıştım. Nişanlandıktan sonra da devam edince ayrıldım. 'Ben düzeldim, eskisi gibi olmayacağım, sana zarar vermeyeceğim' diyerek barışmak istedi. Ben de hep reddettim. Bunu hazmedemedi. 'İşe gidip geliyorsun, geziyorsun, gülüyorsun, eğleniyorsun' diyerek tehditler savuruyordu. Sürekli rahatsız ediyordu. “

“HER ŞEYDEN VAZGEÇTİM”

“Birlikte çekilmiş fotoğrafımızı, ayrılmamıza rağmen sosyal medyaya koymuştu. Arayıp kaldırmasını istedim. Bana, 'senin hayatını mahvedeceğim, seni öldüreceğim. Kendi hayatımdan da her şeyden de vazgeçtim. Bir gün gelip karşına çıkacağım' diye tehdit etti.”

SU SAATİ YALANI

“Ben de emniyete gidip şikayetçi oldum. Olaydan 2 gün önce de telefonla arayarak yine tehdit etti. Olay günü ise işten eve gelmiştim. Yarım saat sonra kapı çaldı. Çok yorgundum, açmak istemedim. Bir daha çalınca 'kim o' diye seslendim. 'Abla su saatini bakacağız' dedi.”

“KADES’E BASTIĞIMI HATIRLIYORUM”

“Kapıyı biraz açtığım anda, elindeki sıvıyı yüzüme sıktı. Nefesim kesildi, kendimden geçmişim. Bir süre sonra kendime geldiğimde, vücudum çok acı verecek şekilde yanıyordu. Ellerim yandığı için telefonumu kullanamadım. KADES'e bastığımı hatırlıyorum. Çığlık atıp yardım istedim. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Beni ne hale getirdi. Hayatımda olan bütün insanlardan uzak durmasını ve en ağır cezayı almasını istiyorum"