Tgrt Haber
09 Şubat 2024 11:05 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 11:12

Kiracısını çatalla yaralayan ev sahibine 7 yıl 1 ay hapis cezası

İstanbul Bakırköy’de kira zammını kabul etmeyen kiracısına hakaret ederek çatalla yaralayan ve evde bulunan bir kişiye de saldıran ev sahibine 7 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kiracısını çatalla yaralayan ev sahibine 7 yıl 1 ay hapis cezası
Kiracı, Ev Sahibi, Ceza

Bakırköy’de bir ev sahibi kira zammı talep etti, kiracısı istediği zammı kabul etmeyince yanına destek olmaları için aldığı 2 kişiyle birlikte kiracısının evine gitti.
Kiracısına hakaret ederek, çatalla aralayan ve evde bulunan bir kişiye daha saldıran ev sahibi Mehmet Cengiz Bilik ile 2 diğer sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

Kiracısını çatalla yaralayan ev sahibine 7 yıl 1 ay hapis cezası - 1. Resim

7 YIL 1 AY HAPSİNE HÜKMEDİLDİ

Mahkeme, sanık Mehmet Cengiz Bilik’in kiracısını ‘silahla basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralama’ suçundan toplam 20 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Kiracısını çatalla yaralayan ev sahibine 7 yıl 1 ay hapis cezası - 2. Resim

Mahkeme sanık Bilik’in ‘silahla tehdit’ suçundan ise 3 yıl 1 ay 15 gün, ‘mala zarar verme’ suçundan 3 ay 10 gün, ‘cebir suretiyle birden fazla kişiyle konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan 1 yıl 8 ay, ‘hakaret’ suçundan ise 4 ay 5 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Ev sahibi Bilik, toplamda 7 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Öte yandan sanıklar Nizam Şimşek ve Serdar Ok’un ise ‘birden fazla kişi ile tehdit’ suçundan 2 yıl 1 ay hapisle cezalandırılmasına hükmedildi.

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...