2022-06-23 16:22:48 | Son Güncelleme : 2022-06-23 16:30:30

Barışmayı kabul etmeyen eski kız arkadaşının yüzünü kesen sanığa mahkemeden 'emsal' karar

Adana’da eski kız arkadaşının barışma isteğini kabul etmemesi üzerine genç kadının yüzünü ustura ile kesen Sefer B.’ye örnek teşkil edecek bir ceza verildi. Mahkeme, sanığı iyi halde ve haksız tahrik indirimi uygulamadan 6 yıl hapse hükmetti.

Barışmayı kabul etmeyen eski kız arkadaşının yüzünü kesen sanığa mahkemeden 'emsal' karar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Adana’da eski erkek arkadaşından kendisini sürekli darp etmesi sebebiyle ayrılan A.O. kabusu yaşadı. Barışma teklifiyle sürekli genç kadını rahatsız eden saplantılı aşık, reddedilince A.O.’nun yüzünü usturayla kesti. Mahkeme, sanığa ‘haksız tahrik ve iyi hal indirimi’ uygulanmadan 6 yıl hapis cezası verdi.

Merkez Çukurova ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki A.O., 2017 yılında, 31 yaşındaki Sefer B. isimli bir genç ile duygusal ilişki yaşadı. Ancak genç kadın, erkek arkadaşının kıskanç olması ve sürekli kendisini darp etmesinden dolayı 5 ay sonra ayrıldı. Buna rağmen A.O., Sefer B.’den bir türlü kurtulamadı.

VÜCUDUNUN HER YERİNE ADINI  YAZDIRDI

Tekrar birlikte olmak isteyen Sefer B. vücudunun her tarafına kadının adını ve sevgili olduğu tarihi yazdırıp kadını rahatsız etmeye devam etti. Ayrıldıktan hemen sonra genç kadının otomobiline silahlı saldırı düzenledi.

Bu olaydan dolayı Sefer B.’ye mahkeme önce 3 yıl 9 ay hapis cezası verip, daha sonra bu cezayı 2 yıl 9 ay 22 güne düşürdü. Sefer B.’nin cezaevinde yattığı 4 aylık süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

ÖNCE DÖVÜ SONRA YÜZÜNÜ KESTİ

Sefer B. tahliye edildikten sonra da tekrar birlikte olmak için kadını tehdit etmeye başladı. Mahkeme bunun üzerine Sefer B.’ye elektronik kelepçe takılmasına karar vererek uzaklaştırma cezası verdi.

Geçen yıl 28 Kasım günü ise Sefer B., A.O.’nun bir restoranda olduğunu öğrenip elektronik kelepçeyi çıkartarak restorana girip, kadını önce darp edip daha sonra da ustura ile yüzünü kesip olay yerinden kaçtı. Kadının yüzüne sayısız dikiş atılırken, Sefer B. ise polis tarafından aranmaya başlandı.

HAKSIZ TAHRİK VE İYİ HAL İNDİRİMİ YOK

26 Aralık’ta yakalanan Sefer B., ifadesinin ardından çıkartıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi. 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 21 Haziran’da görülen karar duruşmasında ise Sefer B., suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti. Ayrıca Sefer B., “Mahkemece lehime olan hükümlerin değerlendirilmesini talep ediyorum. Hakkımda tahliye kararı verilmesini talep ediyorum. Ben vereceğiniz karara saygı duyuyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, Sefer B.’yi ‘Haksız tahrik ve iyi hal indirimi’ uygulanmadan 6 yıl hapis cezasına çarptırdı.