2022-06-23 07:47:52 | Son Güncelleme : 2022-06-23 07:58:26

Konya’da şiddet gördüğü eşini öldüren Fatma Koç tahliye edildi! Kayınvalidesi gözyaşları içinde teselli etti, alkış ve çiçekle karşılandı

Konya’da kendisine ve çocuklarına şiddet uygulayan eşi Mustafa Koç’u bıçaklayarak öldüren Fatma Koç, yargılandığı davanın ilk duruşmasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mustafa Koç’un annesi ve babası gelinlerinden şikayetçi olmayarak Fatma Koç lehine ifade verdi. Tahliye sonrası gelinine sarılan kayınvalide Güllü Koç, gözyaşları içerisinde Fatma Koç’u teselli etti.  Evinin önünde komşuları ve akrabaları tarafından alkış ve çiçeklerle karşılanan Fatma Koç “Yani ben çıkamayacağımı sanıyordum” diye konuştu.

Konya’da şiddet gördüğü eşini öldüren Fatma Koç tahliye edildi! Kayınvalidesi gözyaşları içinde teselli etti, alkış ve çiçekle karşılandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Konya’nın Beyşehir ilçesinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen olayda işsiz olduğu öğrenilen 48 yaşındaki Mustafa Koç alkollü olarak geldiği evde eşi Fatma Koç ile tartışmaya başladı. Sözlü tartışmanın kısa sürede büyümesi sonucu Mustafa Koç eşine ve çocuklarına şiddet uyguladı. Çocukların sıra dayağına çekildiğini gören Fatma Koç, mutfaktan aldığı bıçakla eşi Mustafa Koç’u göğsünden bıçaklayarak öldürdü.

KAYINVALİDE VE KAYINPEDERİ ŞİKAYETÇİ OLMADI

Yaşanan olay sonrası gözaltına alınan Fatma Koç, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öldürülen Mustafa Koç’un annesi Güllü ile babası Ferruh Koç, oğulları Mustafa Koç’un alkol bağımlılığının bulunduğunu, eşine ve çocuklarına sürekli şiddet uyguladığını belirterek gelinlerinden şikayetçi olmadı. Fatma Koç, hakkında kocası Mustafa Koç'u bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle “Eşe karşı kasten öldürme” suçundan müebbet hapis talebiyle hazırlanan iddianame, Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

TAHLİYE EDİLDİ

Fatma Koç, zerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, delillerin büyük ölçüde toplanmış olması, tutuklamanın bir tedbir olması, sanığın sabit ikametgah sahibi oluşu ve tutuklukta geçirmiş olduğu süre dikkate alınarak "Bihakkın Tahliyesi"ne başka bir suçtan tutuklu ya da hükümlü değilse derhal salıverilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmasına karar verildi. Ayrıca sanık Fatma Koç'a yurt dışı yasağı konulmasına ve bir sonraki duruşmanın 4 Ekim 2022 tarihinde saat 09.50'de görülmesine oy birliğiyle karar verildi.

KAYINVALİDESİ GELİNİNE SARILDI

Tahliye olduktan sonra kendisini adliye önünde bekleyen çocukları ve yakınları tarafından karşılanan Fatma Koç, kaynanası Güllü Koç’a sarılarak mutluluk gözyaşları döktü. Gelinine sarılarak mutluluk gözyaşları döken kaynana Güllü Koç da, "Kuzum hoş geldin sefa geldin. Yavrum kurbanın olayım Fatma'm. Yattıkların bugün bitti kuzum, tamam. Biz yalan konuşmadık. Biz çektiğimiz çilemizin 3'te birini söyledik" diyerek gelinini teselli etmeye çalıştı. Çocukları ve yakınlarıyla sarılarak tahliye edilmesinin sevincini yaşayan Fatma Koç, çok mutlu olduğunu söyleyerek “Herkes arkamdaydı, hepsi sağ olsun adalet yerini buldu” dedi.

“5 AYDIR CEZAEVİNDEYDİM”

Fatma Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu belirterek, “Hepinizden Allah razı olsun bin kere. Hepiniz arkamdaydınız, çok mutluyum. Mahalleme, Beyşehirli herkese çok çok teşekkür ederim. Avukatıma daha çok teşekkür ederim, onun sayesinde çıktım” dedi. Cezaevine girdikten sonra çıkacağını hiç ummadığını belirten Koç, “Yani ben çıkamayacağımı sanıyordum” diye konuştu. Karar açıklandığı esnasındaki duygularını anlatan Koç, “O anı nasıl anlatayım, ağladım yani sevincimden. Bir de bana sürpriz oldu. Yani içeridekiler ‘çok yatarsın çok’ dediler. Ama ben hiçbir zaman Allah’tan ümidi kesmedim. 4 Ocak 2022 tarihinden bu yana yaklaşık 5 ayın üzerinde cezaevinde kaldım. Mutlu, huzurlu olmak istiyorum. Mutlu, huzurlu çocuklarıma kavuştum, komşularıma. Hepsinden bin kere razı olsun. Bu kadar sevenim olacağını bilemezdim” ifadelerini kullandı.

Etiketler