Tgrt Haber
12 Şubat 2024 16:28 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 16:29

Korkutan deprem sonrası uzmanlardan peş peşe açıklamalar: "Bu bölgede stres arttı"

Hakkari'de dün yaşanan 4.4 büyüklüğündeki depremin ardından uzmanlardan peş peşe açıklamalar geldi. Prof. Dr. Osman Bektaş, "Bu bölgede stres arttı" diyerek uyardı.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: TGRT Haber
Korkutan deprem sonrası uzmanlardan peş peşe açıklamalar: "Bu bölgede stres arttı"
Deprem, Hakkari

 Hakkari'de meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş da önemli uyarılarda bulundu.

"BU BÖLGEDE DEPREMSELLİK DEVAM EDİYOR"

Bektaş, yaptığı paylaşımında; "Arap Levhası'nın Doğu Kenarı boyunca İran'ın Zagros Dağ silsilesinde 1909'da başlayan ve kuzeybatıya doğru ilerleyen depremsellik Hakkari'de etkinliğini sürdürmektedir. M4,1'den hemen sonraki M4,5 depremi bölgedeki stres artışının bir göstergesidir" ifadelerini kullandı. 

"SADECE TUNCELİ DEĞİL..."

Prof. Dr. Naci Görür de yaptığı açıklamada Hakkari bölgesini uyarmıştı. Görür, "Sadece Tunceli demiyorum, Adıyaman’la Hakkâri arası bütün yerleşim alanları için de dikkatli olunması gerektiğini söylüyorum" demişti.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...