2022-06-25 06:53:26 | Son Güncelleme : 2022-06-25 11:18:16

Korucuların kavgasında silahlar patladı: 2 ölü, 3 ağır yaralı

Siirt’te köy korucuları arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada silahlar çekildi. Uzun namlulu silahlarla 5 kişiyi tarayan firari şüpheli 2 korucuyu öldürürken 3 kişi de ağır yaralandı.

Siirt Pervari’de görev alan güvenlik köy korucuları arasında, daha önceden arazi anlaşmazlığı nedeniyle olan husumet çözülemeyince kavgada silahlar konuştu. Olay yerşnden kaçan ve yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatılan şüpheli, 5 kişiyi kurşun yağmuruna tuttu.

UZUN NAMLULU SİLAHLA TARADI

Pervari'nin Düğüncüler köyünde iddiaya göre, güvenlik köy korucuları arasında daha önce arazi anlaşmazlığı yüzünden husumet oluştu. Taraflar arasında görev sırasında tartışma yaşandı. Sözlü tartışmada ismi öğrenilemeyen firari şüpheli, H.B., A.A., A.B., H.G. ve A.D.’yi uzun namlulu silahla taradı. Silahlı kavgada 5 kişi ağır yaralandı.

KÖY VE HASTANEDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine bölgeye sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. Yaralılar ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra helikopterle 3. Komando Tugayına, oradan da Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen ağır yaralı 5 kişiden H.B. ve A.A. hayatını kaybetti.

Güvenlik güçlerinin köy ve hastane çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı öğrenildi. Kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldığı kaydedildi.