2022-06-23 09:23:00 | Son Güncelleme : 2022-06-23 09:29:50

Sosyal medyada tanıştı parasını kaptırdı: Kripto parada yatırım vaadi ile 24 bin Euro dolandırıldı

Bartın’da yaşayan genç sosyal medyada tanıştığı kişiler tarafından Bitcoin yatırımı ile yüksek kazanç elde edeceğine ikna edilerek 24 bin Euro dolandırıldı.

Sosyal medyada tanıştı parasını kaptırdı: Kripto parada yatırım vaadi ile 24 bin Euro dolandırıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sosyal medyada kripto para nedeniyle dolandırılanlara bir yenisi eklendi. Bartın’da yaşayan V.B. isimli genç sosyal medya platformunda tanıştığı Z. K. ve M. G. K. isimli şahıslar tarafından Bitcoin yatırımlarıyla yüksek kar elde ettiklerini vaadi ile dolandırıldı.

24 BİN EURO YATIRDI

Dolandırıcıların verdiği banka hesapları ve Bitcoin hesaplarına toplamda 24 bin Euro yatıran 25 yaşındaki V.B. dolandırıldığını anlayınca durumu Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Z. K.’nın Adana’da, M. G. K.’nin ise Mersin’de ikamet ettiği tespit edildi. İki şüpheli şahıs eşzamanlı operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

ÇOK SAYIDA ELEKTRONİK MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

Şüpheli şahısların yapılan ev, iş yeri ve üst aramalarında; 4 adet cep telefonu, 2 adet tablet, 2 adet sim kart ve farklı bankalara ait 8 adet banka kartı elde geçirildi. Bartın İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara çıkarılan şüphelilerden M. G. K. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken Z. K isimli şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.