Tarih : 08.06.2021 - 11:21 Yorum : 0

Kronik hastalarda aşı listeleri güncellendi

Sağlık Bakanlığı 20 yaş ve üzeri kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlar için yeni aşı sırası açmaya başladı.

Kronik hastalarda aşı listeleri güncellendi

Sağlık Bakanlığı, kronik rahatsızlığı bulunan 20 yaş üzeri vatandaşların korona aşısı vurulabilmeleri için listeleri güncelledi.

Sağlık personelinin aşılanması tamamlandıktan sonra, kanser hastaları, bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar kullanan hastalar hatta obezite sorunu yaşayan vatandaşlar için aşı çalışmalarına başlanmıştı.

Bakanlık aşılanacak vatandaş sayısını artırdı. Böylece tansiyon, diyabet, ileri böbrek hastalıkları ve kalp hastalıkları da aşı olabilecek.

Diğer taraftan bakanlık haziran ayı sonuna kadar 30 milyon doz BioNTech aşısının ülkeye ulaşacağını duyurmuştu.

Bakanlık aşı rakamlarını aşı sevkiyatına zarar vermemek gerekçesiyle paylaşmadı. Sinovac aşısıyla ilgili ise birinci doz randevu alımlarında sorun yaşanıyor. Sinovac tercih edenler “uygun kriter bulunmamaktadır” uyarısı ile karşı karşıya kalıyor.

Aşı olmayanlara kısıtlama gelebilir Aşı olmayanlara kısıtlama gelebilir Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadelesinde yeni detaylar ortaya çıktı. Aşı yaptıranlara pozitif ayrımcılık uygulanması planlar arasında bulunuyor. Ayrıca aşı yaptırmayanlara dönük sınırlamalar da gündemde yer alıyor.

Biontech aşısı aile hekimleri tarafından yapılabilecek Biontech aşısı aile hekimleri tarafından yapılabilecek Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter adresinden yaptığı açıklamada sadece hastanelerde yapılması mümkün olan BioNTech aşısının, artık aile hekimleri tarafından da uygulanabileceğini duyurdu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber