22˚
İstanbul
22˚
parçalı bulutlu
Nem %44
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-24 15:45:31

Kuzey Marmara Otoyolu’nda 40'a yakın araç birbirine girdi

Kuzey Marmara Otoyolu’nda 40'a yakın aracın birbirine girdiği aktarıldı. Kazanın ardından trafiğin durduğu açıklandı.

Kuzey Marmara Otoyolu’nda 40'a yakın araç birbirine girdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye genelinde kar yağışları etkisini sürdürmeye devam ederken kazalar da peş peşe geldi. Kuzey Marmara Otoyolu’nda 40'a yakın aracın birbirine girdiği belirtildi. Kazadan sonra trafik tamamen durdu.

İCA tarafından işletilen Kuzey Marmara Otoyolu Yassıören kavşağında 40'a yakın aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. İstanbul Havalimanı istikametinde yaşanan kazada ölen ya da yaralanan olmazken, yol tamamen trafiğe kapatıldı. Her iki yönde de kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Bölgede yoğun kar yağışı ve tipi devam ederken, araçların kaldırılma çalışması sürüyor.

'2 BUÇUK SAATTİR YOLDA KALDIK'

Yolda kalan bir şoför, “Havaalanı kavşağına geldiğimizde yol tuzlanmıştı. Oraya kadar hiçbir şey yoktu. Havaalanı kavşağını geçtik, gişeleri çıktık, sallandık. Tipi bastırdı bir anda. Görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü. Otoban olduğu için kenara çekemedik arabaları. Devam etmek zorunda kaldık. İlerinin açık olduğunu düşündük. Tam rampayı geçtiğimizde, önümde bir tır makasladı. Önümdeki tır da makaslayınca ben devam etmek zorunda kaldım. 2 buçuk saattir bu şekil yolda kaldık. Arabalarımız mümkün değil yürümüyor. Karayolları açtı buraları ama tekrar kapandı tabii. İleride de zaten zincirleme kaza varmış” dedi.

Etiketler