2022-06-25 16:54:32 | Son Güncelleme : 2022-06-25 17:16:34

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesinde merak konusuydu: Tabutun üstündeki siyah örtünün sebebi ortaya çıktı!

Geçtiğimiz perşembe günü hayatını kaybetmesinin ardından cuma günü toprağa verilen İsmailağa cemaat lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tabutunun üzerindeki siyah örtünün sırrı ortaya çıktı.

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesinde merak konusuydu: Tabutun üstündeki siyah örtünün sebebi ortaya çıktı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Uzun bir süredir sağlık sorunları yaşayan İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, geçtiğimiz perşembe günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ustaosmanoğlu'nun cenazesi dün Fatih Camii'nden tarihi bir kalabalıkla beraber kaldırıldı.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar, bazı siyasi isimler ve on binlerce vatandaş katıldı. Fatih Camii ve bahçesi hınca hınç dolarken, camiye çıkan tüm caddeler de doldu. Oldukça kalabalık bir şekilde kılınan cenaze namazı sonrası Ustaosmanoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Defnedilmek üzere Edirnekapı Mezarlığına getirilen Ustaosmanoğlu'nun tabutu, dualarla Sakızağacı Şehitliği'nde toprağa verildi.

SİYAH ÖRTÜNÜN SIRRI ORTAYA ÇIKTI

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesinde tabutunun üzerine örtülen siyah örtü dikkatlerden kaçmamış, herkesin merak konusu haline gelmişti. O örtünün sırrı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın annesinin cenazesinde de tabutun üstüne örtülen siyah örtü, Kabe örtüsünden bir parça olduğu öğrenildi.

YENİ LİDER CENAZEDE AÇIKLANDI

Öte yandan yüz binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde babasının vasiyetini açıklayan Ahmet Ustaosmanoğlu, cemaatin yeni liderinin kim olduğunu duyurdu. 

Ahmet Ustaosmanoğlu, İsmailağa Cemaati'nin yeni liderinin Hasan Kılıç olduğunu şu sözlerle açıkladı:

"Şu tabiri kullanarak bize bu görevi, vasiyeti anlatmamızı söylemişti: Benden sonra tabirini kullanarak, 'Son nefesimi kullanana kadar ben cemaatimin başındayım. Yerime Hasan Efendi'yi cemaatimizin başına bırakıyorum.' Allah hepinizden razı olsun."