2021-09-16 11:36:08

'Aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü' iddialarına cevap

Aşı karşıtlarına izin vermediği gerekçesiyle sürüldüğü iddia edilen Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı hakkında çıkan iddialara İçişleri Bakanlığından cevap geldi. Yetkililer, haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

'Aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü' iddialarına cevap
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

'Aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü' başlığıyla çıkan haberler hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

Bakanlıktan bugün bazı medya organlarında “eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulduğu vurgulandı.

'İDARİ İŞLEM ATAMADAN SONRA OLDU'

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"17/12/2016 - 06/09/2021 yılları arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun Dallı Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak 20/08/2021, tarihli resmî gazetede yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığına atanmıştır."

"Ayrıca iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığınca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır."

Etiketler