Tarih : 23.08.2021 - 16:24 Yorum : 0

Manavgat yangınının şüphelisi, bedelini canıyla ödedi

Antalya Manavgat'ta orman yangını çıkardığı öne sürülen şüpheli Hüseyin G., vücudundaki yanıklar sebebiyle gördüğü 18 günlük tedavinin ardından kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Manavgat yangınının şüphelisi, bedelini canıyla ödedi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 28 Temmuz Çarşamba günü Yeniköy Yalamukbükü mevkisinde çıkan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınını kendisinden başlattığından şüphelenilen ve yangın bölgesinde vücudunun yüzde 80'i yanan Hüseyin G.'nin, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olarak adlandırılan Manavgat yangını 28 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00 sıralarında Manavgat'ın Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alandan başladı. Yeniköy Yalamukbükü mevkisinde başlayan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılırken Kalemler ve Evrensekiye ulaşmış, Kalemler mahallesinde 2 kişi hayatını kaybetmişti.

YANMA KORKUSUYLA 177'Yİ ARADI

Yangını çıkardığı belirlenen Hüseyin G., isimli şüphelinin yangından kısa bir süre sonra jandarma ekiplerince yakalandığı bildirildi. Şüphelinin yangın bölgesinden motosikletiyle kaçmak isterken alevlerin arasında kaldığı, yanma korkusuyla 177’yi (orman yangını ihbar hattı) arayarak yangın ihbarında bulunduğu bildirildi.

Alevlerin arasında kalan Hüseyin G'nin vücudunun yüzde 80’ninin yandığı, yakalanmasının ardından Antalya Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavisine başlandığı, yapılan tüm müdahalelere rağmen 18 gün sonra yaşamını yitirdiği bildirildi.

Hüseyin G'nin telefon sinyallerinden yangın başladığı noktada olduğunun belirlendiği, bazı köylülerin de yangından önce motosikletiyle yangın bölgesine doğru gittiğinin görüldüğü öğrenildi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber