2022-06-25 18:39:00 | Son Güncelleme : 2022-06-25 18:45:59

İşçiler molada fenalaşınca gerçek ortaya çıktı! Sulama kanalında zehirli atık iddiası

Manisa'da sulama kanalına dökülen sıvıdan sızan gazdan etkilenen 4 işçi, tedavi altına alındı. İşçilerin sulama kanalına dökülen atıktan sızan gazdan zehirlendiği öne sürüldü.

İşçiler molada fenalaşınca gerçek ortaya çıktı! Sulama kanalında zehirli atık iddiası
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Manisa'da sulama kanalına dökülen sıvıdan sızan gazdan etkilenen 4 işçi, tedavi altına alındı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada çalışan 4 işçi, fabrika dışında mola verdikleri sırada fenalaştı. Bölgeye gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından çalışanları hastaneye kaldırdı.

GAZDAN ZEHİRLENDİLER

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, işçilerin soludukları gazdan etkilendiklerinin belirlendiği ifade edilerek, "Zehirlenmeye maruz kalan çalışanlara yapılan ilk müdahale ve sağlık kontrollerinde hayati tehlikeleri bulunmadığı anlaşılmıştır." denildi.

Açıklamada olay sonrası AFAD ekiplerince yapılan incelemede DSİ'ye ait sulama kanalına dökülen sıvı atık üzerinde çalışma başlatıldığı belirtildi.

ATIKTAN NUMUNE ALINDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerinin de çevredeki kurum ve işletmelerde denetime başladığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sulama kanalındaki atıktan numune alınmıştır. Alınan numunelerle eşleştirme analizi yapılarak kirletici kaynak ve kirleten tespitinin yapılması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte sahada AFAD ile Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından da çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan denetimler ve eşleştirme analizi sonuçları doğrultusunda çevreyi kasten kirleten ve insan sağlığını olumsuz etkileyerek 2872 Sayılı Çevre Kanunu'na aykırı davrananlar hakkında idari işlem başlatılacaktır."