Tarih : 14.06.2021 - 16:07 Yorum : 0

Marmara Denizi Eylem Planı devrede: İlk toplantı Dolmabahçe'de

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, müsilaj önlemleri kapsamında oluşturulan Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu'nun ilk toplantısının yarın Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapılacağını açıkladı.

Marmara Denizi Eylem Planı devrede: İlk toplantı Dolmabahçe'de

Bakan Kurum, Twiter'dan yaptığı açıklamada, müsilaj ile mücadelede için kurulan Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu'nun ilk toplantısını yapacağını açıkladı.

Bakan Kurum, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla oluşturulan Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu'muzun ilk toplantısını yarın Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde saat 14.00'te gerçekleştireceğiz. Bakan yardımcılarımız, valilerimiz, belediye başkanlarımız, ilgili kurum temsilcilerimiz ve bilim insanlarımızla müsilaj temizliğinde geldiğimiz son durumu değerlendirecek, yol haritamızı istişare edeceğiz. Marmara'yı kurtarmak için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, temizlenen müsilaj miktarını açıkladı Bakan Kurum, temizlenen müsilaj miktarını açıkladı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ'da 77 bölgede 6 gün boyunca yapılan çalışmalarla 1700 metreküp müsilaj temizlendiğini belirtti.

Çanakkale kıyılarında müsilaj yoğunluğu görülüyor Müsilaj Çanakkale Boğazı'nı esir aldı Çanakkale’de Boğazı’nda Mart ayı itibariyle etkili olmaya başlayan müsilaj (deniz salyası) lodosun etkisiyle yeniden Ege Denizi’ne doğru ilerlemeye başladı.

TSK, müsilajın olası etkileri için araştırma yapacak TSK, müsilajın olası etkileri için araştırma yapacak Marmara Denizi'ndeki deniz salyasını temizleme çalışmalarına katılan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, salyanın donanmadaki gemilere olası etkilerini belirlemek için teknik heyet oluşturdu.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber