Tgrt Haber
23 Şubat 2024 11:33 - Güncelleme : 23 Şubat 2024 11:33

Marmaris orman yangınından iki yıl sonra görüntülendi! İşte öncesi ve sonrası

Muğla Marmaris'de 2022'de Bördübet alanında meydana gelen orman yangınında küle dönen alanlar yeniden yeşertiliyor. Alanın öncesi ve sonrası halleri görüntülendi.

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
,orman,yangın

 Muğla'nın Marmaris ilçesinde, iki yıl önce çıkan orman yangınında zarar gören 900 hektar alanın yeşillendirilmesi için çalışma gerçekleştirildi.

İlçede 21 Haziran 2022'de başlayan ve ekiplerin yoğun müdahaleleriyle söndürülen orman yangınında zarar gören Bördübet'teki 452 bin metre alanlarda teraslama yapıldı.

Yanan alanların yeniden yeşillendirilmesi için çalışma yapan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince, rehabilitesi mümkün olmayan 900 hektar alanda da yapay gençleştirme olarak bilinen suni tensil çalışması gerçekleştirildi.

Bölgede binlerce fidan toprakla buluşturularak 2023 yılı sonu itibarıyla saha ağaçlandırıldı.

Marmaris orman yangınından iki yıl sonra görüntülendi! İşte öncesi ve sonrası - 1. Resim

21 HAZİRAN'DA 4 BİN 392 HEKTAR YANMIŞTI

Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisi Yedi Adalar bölgesinde, 21 Haziran'da saat 20.02'de başladığı bildirilen orman yangını 24 Haziran'da kontrol altına alınmış, yangında 4 bin 392 hektarlık ormanlık alan zarar görmüştü.

Marmaris orman yangınından iki yıl sonra görüntülendi! İşte öncesi ve sonrası - 2. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...