Tarih : 02.06.2021 - 10:59 Yorum : 0

Meclis'te rekor fezleke sayısı

Milletvekillerinin yargılanması için dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle hazırlanan fezleke sayısı rekora koşuyor. Meclis'te 195 milletvekili hakkındaki fezleke sayısı bin 362'ye ulaştı.

Meclis'te rekor fezleke sayısı

Meclis'te 195 milletvekilinin dokunulmazlığı her an kaldırılabilir. Meclis'teki fezleke sayısı bin 362'ye ulaştı. En fazla fezleke sayısı HDP'ye aitken 55 vekilin 968 dosyası bulunuyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN DA FEZLEKESİ VAR

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da dahil, CHP'li milletvekillerine ait 258 fezleke bulunuyor. Bir sandalye ile Meclis'te temsil edilen Demokratik Bölgeler Partisinin Genel Başkanı Salihe Aydeniz hakkında ise 58 fezleke var.

Meclis'te bekletilen fezlekelerden 33'ü bağımsız,14'ü AK Parti, 12'si İyi Parti, 9'u Türkiye İşçi Partisi, 6'sı Demokrat Parti, 2'si ise MHP'nin milletvekillerine ait.

FEZLEKELER KARMA KOMİSYONDA BEKLİYOR

MHP, haklarında fezleke hazırlanan HDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istiyor. Bunun için Karma Komisyon'un toplanarak fezlekeler için süreci başlatması gerekiyor. Burada Hazırlık Komisyonu kuruluyor ve 1 ay içinde rapor hazırlanıyor. Karma Komisyon bu rapor üzerinden 'dokunulmazlık kaldırılsın' kararı verirse dosyalar Genel Kurul'da oylanıyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber