2022-08-04 18:41:50 | Son Güncelleme : 2022-08-04 20:07:09

Kamu kurumlarına KPSS ile personel alım süreçleri güncellenecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle kamu kurumlarının KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncelleneceğini duyurdu.

Kamu kurumlarına KPSS ile personel alım süreçleri güncellenecek
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kamu kurumlarının KPSS ile personel alım süreçlerinin yeni KPSS takvimine göre güncelleneceğini duyurdu.

MEMUR ALIM TARİHLERİ DEĞİŞTİ

Fahrettin Altun'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir" 

Öte yandan KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarının, kontenjan ve şartlarını, 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracağını söyledi.

KPSS İPTAL EDİLDİ

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıklamıştı. 

ÖSYM Başkanı Ersoy, şunları söylemişti:

"Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş hem de 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan oturumlar ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.