2022-08-05 07:27:58 | Son Güncelleme : 2022-08-05 08:51:13

15 Ağustos’u kana bulayacaklardı! Eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon

Mersin’de 15 Ağustos’ta eylem hazırlığı içinde olan PKK’lı 5 şüpheliye operasyon düzenlendi. Özel harekat polisinin de destek verdiği “Temizleme 2” adlı operasyonda inceleme yapılan evlerdeki sokak giriş ve çıkışlarında uzun namlulu silahlarla önlem alındı.

15 Ağustos’u kana bulayacaklardı! Eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Terör örgütünün hain planı emellerine ulaşamadan çökertildi. PKK terör örgütünün ilk eylemi olan 15 Ağustos’un yıl dönümünde eylem hazırlığında olan şahıslar Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından takibe alındı. Yapılan çalışmalarda 5 şüpheli tespit edilirken Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat ile gözaltı kararı verildi.

ŞÜPHELİLERİN SİCİLİ KABARIK ÇIKTI

“Temizleme 2” adı verilen şafak vakti operasyonuna özel harekat polisleri de destek verdi. Dronun da kullanıldığı operasyonda 250 polis katıldı. Özel harekat polisleri, operasyon yapılan bölgelerdeki sokak giriş ve çıkışlarında uzun namlulu silahlarla önlem aldı. Şahısların 2015-2016 yıllarında terör örgütü adına araç kundaklama; molotoflu ve taşlı saldırı olaylarına karıştıkları ve bu suçlardan dolayı terör örgütü suçlarından işlem gördükleri belirlendi.

5 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan çalışmalar sonucunda C.A.T., A.Ç., D.G., F.S. ve A.T. isimli şüphelileri belirleyen ekipler, operasyon için bu sabah düğmeye bastı. Özel harekat polislerinin de desteğiyle 5 adrese giren ekipler, 5 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler, işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.