Tgrt Haber
11˚

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! Kuvvetli geliyor, dikkatli olun

10 Kasım 2023 20:29 - Güncelleme : 11 Kasım 2023 06:45
Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: TGRT HABER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son uyarılara göre, 11 Kasım Cumartesi günü öğleden sonra Kırklareli ve Tekirdağ'da akşam saatlerinden itibaren İstanbul'da kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! Kuvvetli geliyor, dikkatli olun
Meteoroloji, Hava Durumu, Yağış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimleri çok bulutlu, Marmara (Bilecik ve Sakarya haric), Ege kıyıları, Manisa ve Antalyaçevreleri yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, iç ve kuzey kesimlerde artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, bu gece saatlerinden itibaren İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Aydın, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ ESECEK

Rüzgârın, Marmara ile Kuzey Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/saat, Marmara’da yer yer 90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

13 İL İÇİN KRİTİK UYARI

Aydın için sarı ve turuncu kodlu gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Bilecik, Bursa, Edirne, Kocaeli, Yalova için sarı kodlu rüzgar uyarısı

Balıkesir, İzmir, Çanakkale ve Manisa için sarı ve turuncu kodlu gök gürültülü sağanak yağış uyarısı ve sarı kodlu rüzgar uyarısı

İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ için sarı koldu rüzgar ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

İSTANBUL İÇİN SAAT VERİLDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, "11 Kasım Cumartesi günü öğleden sonra Kırklareli ve Tekirdağ'da akşam saatlerinden itibaren İstanbul'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel oldu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadeleri yer aldı.

Başlangıç saati olarak 11.11.2023 13.00, bitiş vaktinin de 11.11.2023 23.50 olarak tahmin edildiği ifade edildi.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.