Tarih : 07.09.2021 - 09:06 Yorum : 0

Meteoroloji uyardı! Marmara'yı fırtına vuracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. İstanbul’da birkaç gündür etkisini sürdüren fırtınalı havanın bugün şiddetini arttıracağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı! Marmara'yı fırtına vuracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

FIRTINA GELİYOR!

Meterooloji Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkat!” ifadeleri kullanıldı.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 24
İstanbul: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, Avrupa Yakası'nın kuzey ve batısı sağanak yağışlı 24
İzmir: Az bulutlu ve açık 33
Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyi yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 23
Trabzon: Parçalı bulutlu 22
Erzurum: Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu ve sağanak yağışlı 24
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36

YURT GENELİ 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

İDO SEFERLERİ İPTAL

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) yetkililerinin resmi internet sitesinde yaptığı duyuruda, İstanbul'da yaşanacak hava muhalefeti sebebiyle bazı seferlerin iptal olduğu bilgisi paylaşıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber