15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-27 08:56:41

Kar İstanbul'u ne zaman terk edecek? Meteoroloji'den 20 il için yeni uyarı geldi (27 Ocak hava durumu)

Meteoroloji'nin 27 Ocak tarihli hava durumu raporuna göre, ülke genelinde etkili olan kar yağışı bugün de devam edecek. 20 ile yoğun yağış uyarı veren uzmanlar, hava sıcaklığının mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceğinin altını çizdi. Gün içinde Akdeniz ile İç Anadolu'da fırtına beklenirken Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da vatandaşlara çığ tehlikesi uyarısı yapıldı. İşte 27 Ocak illere göre hava durumu ve İstanbul 5 günlük hava durumu...

Kar İstanbul'u ne zaman terk edecek? Meteoroloji'den 20 il için yeni uyarı geldi (27 Ocak hava durumu)
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji'nin verilerine göre, havanın ülke genelinde parçalı, çok bulutlu olması beklenirken kar yağışı bir süre daha birçok ilde etkisini koruyacak. 20 ilde yeni yoğun kar yağışı uyarısı yapan uzmanlar, İstanbul'da da yağışların bir süre daha etkili olacağını, cuma sabahına kadar megakentte dondurucu soğuk ve kar yağışına karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi. Marmara’nın doğusu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yoğun kar yağışı bekleniyor. 

YOĞUN KAR YAĞIŞI ALARMI VERİLEN İLLER

Hatay, Amasya, Tokat, Ordu ve Çankırı çevreleri ile Eskişehir ve Ankara’nın kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Bolu, Düzce, Rize, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Batman ve Siirt çevreleri, Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimleri, Sakarya ve Kocaeli’nin kuzeyi ile Van’ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KUVVETLİ KAR VE FIRTINAYA DİKKAT

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Rize, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Siirt ve Batman çevreleri, Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimleri, Sakarya ve Kocaeli’nin kuzeyi ile Van’ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, yüksek kar örtüsünün oluğu yerlerde çığ riski ile tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın, Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Ülkemiz genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

İşte 27 Ocak Perşembe illere göre hava durumu...

Yurt genelinde 27 Ocak Perşembe günü, 06.00-12.00 saatleri arasında beklenen hava olayları

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kocaeli çevreleri ile Sakarya'nın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

 • BURSA °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

 • EDİRNE °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 • İSTANBUL °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu bu sabah saatlerinde kar yağışlı

 • KOCAELİ °C, 4°C

Çok bulutlu akşam saatlerine kadar kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 • A.KARAHİSAR °C, -3°C

Parçalı bulutlu

 • DENİZLİ °C, 2°C

Parçalı bulutlu

 • İZMİR °C, 8°C

Parçalı bulutlu

 • MUĞLA °C, 4°C

Parçalı bulutlu

Yurt genelinde 27 Ocak Perşembe günü, 12.00-18.00 saatleri arasında beklenen hava olaylar

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerin Hatay çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 • ADANA °C, 11°C

Parçalı bulutlu

 • ANTALYA °C, 11°C

Parçalı bulutlu

 • HATAY °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu

 • ISPARTA °C, -1°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile Çankırı, Eskişehir ve Ankara'nın kuzey kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güney kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 • ANKARA °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kuzey kesimleri kar yağışlı

 • ESKİŞEHİR °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kuzey kesimleri kar yağışlı

 • KONYA °C, -4°C

Parçalı bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

 • SİVAS °C, -3°C

Parçalı bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

Yurt genelinde 27 Ocak Perşembe günü, 18.00-00.00 saatleri arasında beklenen hava olaylar

KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimleri ile Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz ile Ordu,Amasya, Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu Artvin'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 • BOLU °C, -1°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 • KASTAMONU °C, -1°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

 • SİNOP °C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 • ZONGULDAK °C, 3°C

Çok bulutlu, karla aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 • BAYBURT °C, -4°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

 • SAMSUN °C, 5°C

Çok bulutlu

 • TOKAT °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

 • TRABZON °C, 6°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevreleri ile Van’ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Bölge genelinde dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 • ERZURUM °C, -3°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

 • MALATYA °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kar yağışlı

 • MUŞ °C, -1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 • VAN °C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güney ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Yurt genelinde 28 Ocak Cuma günü, 00.00-06.00 saatleri arasında beklenen hava olaylar

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Gaziantep ve Kilis dışında) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 • DİYARBAKIR °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 • GAZİANTEP °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 • MARDİN °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı

 • SİİRT °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

İstanbul'da yoğun kar yağışının bugün de kent genelinde etkili olması bekleniyor. Karadeniz'den gelecek olan kar yağışı özellikle Anadolu Yakası için tehdit oluştururken megakentte önümüzdeki 5 gün boyunca ölçülmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar ise şöyle:

27 Ocak Perşembe: 4°C

28 Ocak Cuma: 7°C

29 Ocak Cumartesi: 7°C

30 Ocak Pazar: 6°C

31 Ocak Pazartesi: 7°C

 

27 Ocak Perşembe yurt genelinde beklenen hava olayları

 

28 Ocak Cuma yurt genelinde beklenen hava olayları

29 Ocak Cumartesi yurt genelinde beklenen hava olayları

 

30 Ocak Pazar yurt genelinde beklenen hava olayları

Etiketler