2021-11-13 17:18:06

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Başak Cengiz paylaşımı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, samuray kılıcıyla vahşice öldürülen Başak Cengiz ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Cinayetin takipçisi olacağım” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Başak Cengiz paylaşımı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla vahşice öldürülen Başak Cengiz ile ilgili açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında “Kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza yönelik her neviden saldırı ve şiddet girdabı maalesef genişleyerek toplumsal huzur ve sükûnetimizi tehdit etmektedir. Aldığımız her acı haber, duyduğumuz her vahşi olay hüznümüze hüzün eklemekte, yüreklerimize ateş düşürmektedir. İstanbul Ataşehir’de eline aldığı samuray kılıcını masum bir evladımıza hunharca sallayıp katleden cani hepimizin tüylerini diken diken etmiştir. Ne üzücü bir kayıptır ki, Mimar Başak Cengiz kızımız 28 yaşında hayata gözlerini yummuştur” ifadelerini kullandı. “Acı sadece Cengiz ailesinin acısı değil, içinde yetiştikleri camiamızın ve aziz milletimizin de acısıdır” diyen Bahçeli, Başak Cengiz’in ailesine başsağlığı diledi.

CİNAYETİN PERDELENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Bahçeli, “Başak Cengiz kızımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ayrıca katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını hassaten ve ısraren bekliyor, bunun takipçisi olacağımın altını çiziyorum. Akli dengesi bozuk bahanelerinin işlenen cinayeti perdelemesine müsaade edilmemesini de ümit ediyorum” dedi.

Etiketler