2022-06-25 19:44:00 | Son Güncelleme : 2022-06-25 19:45:18

Miçotakis'i uyaran Mustafa Sarıgül'e Yunanistan'da saldırı girişimi: Partinin genel sekreteri darbedildi

Yunanistan parlamentosunun önünde "Amerika'ya güvenme. Çözümü Amerika'da değil, Türkiye'de ara" diyerek Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i uyaran Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Atina'da saldırı girişimine uğradığını açıkladı. Partinin genel sekreteri ise bir grup tarafından darbedildi.

Miçotakis'i uyaran Mustafa Sarıgül'e Yunanistan'da saldırı girişimi: Partinin genel sekreteri darbedildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yunanistan'ın başkenti Atina'da kimliği belirsiz bir grubun saldırı girişimine uğradığını bildirdi.

Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu'nun önünde düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e "Silahlardan umut bekleme, barışa yönel." mesajı verdiğine dikkati çekti. Basın toplantısı sonrası kendisine sözlü saldırılar olduğunu dile getiren Sarıgül, daha sonra da bir grup tarafından fiili saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu söyledi.

Sarıgül, kendisinin ve Parti Genel Sekreteri Teoman Mutlu'nun iyi durumda olduğunun altını çizerek, bugün Atina'dan ayrılacaklarını ve 23.30'da İstanbul Havalimanı'nda olacaklarını kaydetti.

https://twitter.com/M_Sarigul/status/1540674601335808000

GENEL SEKRETER TARTAKLANDI

TDP Genel Sekreteri Mutlu da Sintagma Meydanı'nda konakladıkları otelin yakınında, Parti Genel Başkanı Sarıgül'e kimliği belirsiz kişilerce saldırı girişiminde bulunulduğunu anlattı. Sarıgül'ün güvenli şekilde yeniden otele girmesini sağladığını kaydeden Mutlu, o sırada söz konusu grubun kendisini tartakladığını aktardı.

https://twitter.com/M_Sarigul/status/1540644514196557825

MİÇOTAKİS'E UYARI

Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu'nun bulunduğu Sintagma Meydanı'nda gazetecilere açıklama yapmıştı.

Miçotakis'in Türkiye ile yaşanan ikili sorunları iç politika malzemesi yapmasını doğru bulmadığını belirten Sarıgül, "Sayın Miçotakis, Yunanistan Parlamentosu'nun önünden uyarıyorum. Amerika'ya güvenme. Çözümü Amerika'da değil, Türkiye'de ara. Bak biz buradayız." ifadelerini kullanmıştı.