2021-08-05 12:05:25

MGK toplanıyor: Gündem orman yangınları

Ankara'da bugün gözler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde olacak. Beştepe, Milli Güvenlik Kurulu toplantısına ev sahipliği yapacak. Toplantıda iç ve dış gündemdeki gelişmeler kapsamlı bir şekilde ele alacak.

MGK toplanıyor: Gündem orman yangınları
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara'da bugün gözler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde olacak. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) saat 15.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda iç ve dış gündemdeki gelişmeler kapsamlı bir şekilde ele alacak. 

GÜNDEM ORMAN YANGINLARI

Toplantının en sıcak başlığı birçok şehirde başlayan ve devam eden orman yangınları ile söndürme faaliyetleri olacak. Ayrıca Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta yaşanan gelişmeler de masadaki önemli başlıklar arasında yer alıyor. Afganistan'daki gelişmeler ile Amerika Birleşik Devletleri'nin bölgeden çekilmesinin ardından Kabil’deki son durum da değerlendirilecek.

TERÖRLE MÜCADELE DE MASADA

Bir diğer önemli başlık ise terörle mücadele olacak. PKK/YPG, FETÖ, DEAŞ başta olmak üzere Türkiye’nin yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğü terör operasyonlarında gelinen son durum MGK’nın gündeminde olacak

Etiketler