2022-07-13 11:04:39 | Son Güncelleme : 2022-07-13 11:22:40

Mimarlık öğrencisinin şüpheli ölümü: Evinde başına poşet geçirilmiş halde bulundu

Sarıyer’de mimarlık son sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Aziz Can Belice, kız arkadaşıyla birlikte yaşadığı evinde başına poşet geçirilmiş halde ölü bulundu. Gencin haberi alan ailesi sinir krizi geçirirken kız arkadaşı ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Belice’nin cansız bedeninin yanında bir de oksijen tüpü bulunduğu öğrenildi.

Sarıyer’de üniversite son sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Aziz Can Belice, kız arkadaşı tarafından, birlikte yaşadıkları evde ölü bulundu. Başına poşet geçirilen ve yanında oksijen tüpü ile lastikler bulunduğu öğrenilen Belice’nin evindeki masanın üstünde bir de not bulundu.

SINAVA GİTMEK İÇİN EVDEN ÇIKTI

Sarıyer Ayazağa’da önceki hafta cuma günü saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, Beykent Üniversitesi Mimarlık bölümü 4. sınıf öğrencisi olan 24 yaşındaki Aziz Can Belice, kız arkadaşı Rana Gülümser K. ile olaydan bir gün önce yaşadıkları rezidansa geldi. Çiftin burada geceyi geçirmesinin ardından Rana Gülümser K., ertesi gün saat 16.00 sıralarında sınava girmek için evden ayrılarak üniversiteye gitti.

TELEFONLARA DA KAPIYA DA BAKMADI

Yaklaşık 1 saat sonra eve geri dönen Rana Gülümser K., Belice’ye Beyoğlu Cihangir’e gideceğini ve kendisinin de yanına gelmesini istediğini söyledi. Ardından genç kız Belice’nin yanından ayrılarak yola koyuldu. Bir süre sonra Belice’nin gelmemesi üzerine Rana K., önce onu aradı ardından da mesaj attı. Gencin cevap vermemesi üzerine merak ederek eve geri gelen genç kadın, zili çaldı ancak kapıyı açan olmadı.

POŞET, OKSİJEN TÜPÜ, HORTUMLAR…

Genç kadın bunun üzerine polis ekiplerine ihbarda bulunarak ve site güvenliğine bilgi verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, çilingir yardımıyla içeriye girdiğinde korkunç bir manzarayla karşılaştı. Salondaki koltukta yatar vaziyette duran genç, başına poşet geçirilmiş halde bulundu. Ayrıca gencin hemen yanı başında ise hastane tipi oksijen tüpü ile vücuduna uzanan hortumlar olduğu görüldü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, gencin vücudunda yaptığı incelemeler sonucunda hayatını kaybettiğini belirledi.

2 HAFTA ÖNCE SİYAL VERMİŞ

Korkunç olayın ardından polis ekipleri, ölen gencin kız arkadaşı Rana K.’yı ifadesini almak üzere emniyete götürdü. Genç kadın emniyetteki ifadesinde, Aziz Can Belice’nin yaklaşık 2 hafta önce intihar edebileceğini söylediği, kendisini ciddiye almayarak geçiştirdiğini ve oksijen tüpünü gördüğünü ancak Belice’ye ne olduğunu sorduğunda bir şey söylemediğini belirttiğini ifade etti.

“KEDİMİ BESLEYİN, İYİ BAKIN ÜŞÜMESİN”

Öte yandan olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından gencin cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Evde yapılan incelemelerde masanın üstünde ise “kedimi besleyin, iyi bakın üşümesin” yazılı bir not bulundu. Burada otopsisi tamamlanan genç, ailesinin yaşadığı Mersin’in Yenişehir ilçesindeki cemevinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Gencin cenazesinde ailesi ve yakınları feryat etti.

Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

Etiketler