Tarih : 12.06.2021 - 00:20 Yorum : 0

MSB: Pençe-Yıldırım bölgesinde 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan füze saldırısı sonucunda yaralanan 1 askerin şehit olduğunu açıkladı.

MSB: Pençe-Yıldırım bölgesinde 1 asker şehit oldu

MSB'den yapılan açıklamada, “Pençe-Yıldırım Harekâtı bölgesinde 11 Haziran 2021 tarihinde bir üs bölgemize bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan füze saldırısı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadeleri yer aldı.

Şehit annesinin feryatları yürekleri dağladı Şehit annesinin feryatları yürekleri dağladı Piyade Uman Çavuş Samet Şeker’in (25), Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Yıldırım Harekatı'nda şehit oldu. Baba ocağı Samsun’un Bafra ilçesinde düzenlenen törende, gözyaşları sel oldu. Yanına gelen şehidin birlikte görev yaptığı arkadaşına, “Yavrum gel oğul gel. Ben yandım senin annen yanmasın oğul." diyen anne Münevver Şeker'in sözleri yürekleri dağladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber