22˚
İstanbul
22˚
orta şiddetli yağmur
Nem %62
Rüzgar 9.91 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-12-19 20:54:14

Muharrem Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattı: Fatma Şahin yayın sonrası tepki gösterdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yapan gazeteci Muharrem Sarıkaya yayın sırasında yaşadığı teknik sorun sırasında kendisine yardım etmeye gelen İHA kameramanı Ahmet Demir'e tokat attı. Saldırı anını ve sonrası TGRT Haber’de anlatan Demir, kendisini yalnız bırakmayan İhlas Medya Grubu’na teşekkür ederken Muharrem Sarıkaya hakkında şikayetçi olduğunu belirtti. Demir ayrıca yayın sırasında tepki göstermeyen Fatma Şahin'in yayının bitimi ile birlikte çalışma arkadaşlarına serzenişte bulunduğunu söyledi.

Muharrem Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattı: Fatma Şahin yayın sonrası tepki gösterdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Gaziantep’in kurtuluşunun 100.yılı nedeniyle kente giden ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yapan gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İHA kameramanı Ahmet Demir'e tokat atması tepkilere yol açtı. Ferhat Ünlü ile Hafta Sonu Ana Haber programına katılan Ahmet Demir, saldırı anını anlattı. Demir, “Yayın için ordaydık. İhlas Haber Ajansı olarak tüm kontrollerimizi yaptık ve tüm eksiklikleri giderdik. Yayın öncesi Muharrem beyin reji ile bağlantı kurabilmesi için telefon bağlantısının yapılması gerekiyordu. Telefon verdik bunu kullanmasını istedik ancak kendi telefonunu kullanmak istedi. Yayın esnasında telefonu şebeke sorunu yaşadı. Bundan dolayı bize sürekli yayın sırasında hareketlerde bulunuyordu. Bende kendisine yardımcı olmak için telefon ve kulaklık ile yayına gittim.  Ancak kendisi o an neden bilmediğim bir şekilde o çirkin saldırıyı yaptı.  O anda şoka uğradım ve ne yapacağımı şaşırdım. ” ifadelerini kullandı. 

FATMA ŞAHİN YAYIN SONRASI TEPKİ GÖSTERDİ

Fatma Şahin’in sessiz kalmasına dair açıklamalarda bulunan Ahmet Demir, “Fatma Şahin yayının aksamaması için tepkisiz kaldı. Yayına devam ettiriyor. Yayın sonrası Muharrem bey yaptığı hareketin çirkin olduğunu fark ettiği anda bana özür dilemeye çalıştı. Bende kendisine ‘Yaşınıza hürmeten bir şey demiyorum ama özrünüzü kabul etmiyorum. Ben İhlas Haber Ajansı ve yayına saygı duyduğum için işime devam ettim. Yoksa tepkimi orda gösterecektim. Fatma Şahin’de çevredeki insanlara tepki gösterdi. Yanındaki insana bu hareketi yapan insan ile bana yayın yaptırdınız dedi. Ben kendisinin yayın sonrası tepki gösterdiğini gördüm. Ama yayın sırasında böyle tepki göstermedi” dedi.

“HUKUKİ MÜCADELEMİ BAŞLATACAĞIM”

Görüntülerin yayınlanmasını istemediğini belirten Ahmet Demir, “Görüntülerin yayılmasını istemiyordum. Çünkü yaşlı bir annem var. O bu videonun yayılması sonrası büyük sıkıntılar yaşadı. Telefonum ile sonra müdürümü arayarak özür dilediler. Kendisinin yapmış olduğu saldırıyı kabul etmiyorum ve hukuki mücadelemi başlatacağım” şeklinde konuştu.

İHLAS MEDYA GRUBU AHMET DEMİR’İ YALNIZ BIRAKMADI

İhlas Haber Ajansı’nın kendisini yalnız bırakmadığını belirten Ahmet Demir, “Çok şanslıyım. Herkes bana destek verdi. Telefonum susmadı. Herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler