2021-11-27 12:09:57

Müslüme'nin anneannesi konuştu: Aklımı kaybedeceğim!

Müslüme Yağal'ın Mersin'de kaybolduktan 10 gün sonra cesedinin bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor. 3 yaşındaki çocuğun dedesiyle alakalı olarak ortaya atılan iddialar sosyal medyada gündem olurken küçük kızla adaş olan anneanne Müslüme Yağal, "Bunları duydukça aklımı kaybedeceğim. Kafamı kaldıracak gücüm kalmadı." ifadeleriyle duruma isyan etti.

Müslüme'nin anneannesi konuştu: Aklımı kaybedeceğim!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Mersin Gülnar'da 10 Kasım'da kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Yörük kızı Müslüme Yağal'ın davası çeşitli iddialar sebebiyle gündemdeki yerini koruyor. Dedesi Hasan Yağal ile ilgili iddiaların basında ve sosyal medyada yayılmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yağal'ın kardeşlerinin ve annesinin devlet korumasına alındığını duyurdu. Böylece küçük Müslüme'nin yaşadığı kıl çadıra yas dolu sessizlik hakim olurken anneanne Müslüme Yağal ile babaanne Ayşe Yağal bölgeden ayrılmıyor. Müslüme’nin annesi Selvi Yağal’ın ise Mersin Kadın Sığınma evine yerleştirildiği öğrenildi.

Minik Müslüme'nin ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken herkes, davanın bir an önce sonuçlanarak suçluların cezasını çekmesini istiyor.

"SONUÇ YOK, ADLİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR"

Göç Eden Sarikeçililer Türkmenler Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Yağal yaptığı açıklamada, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Ben Sarıkeçili Dernek Başkanı olarak açıklama gereği duydum. Çok üzüldük, herkes üzüldü. Bu olayda aynı soyadı taşımakla biz biraz daha çok fazla üzüldük. Bu konuda bizi üzen bir şey daha var. Net bir sonuca varılmadan yargı süreci devam ediyor. Sonucu belli değil. Buna rağmen sosyal medyada gerek bazı yayın organlarında gerek bazı vatandaşlar değişik yayınlar yapıyorlar. Bunlar Sarıkeçili yörüklere mal ediliyor. Bunlar yapılmasın. Sarıkeçililere mal edilmesin."

Anneanne ve babaanne, kıl çadırda nöbet tutarak günlerini geçiriyor.

"Ortada herhangi bir sonuç yok. Adli süreç devam ediyor. İnşallah adalet bu sonucu karara bağlayacak. Sonuç açıklansın. Sonuçta suçlayacaksak suçlayalım. Aklancaksa da aklanacak. Bu konuda ön yargılı olmayalım”

"BU LAFLARA KARŞIYIZ"

Anneanne Müslüme Yağal ise “Bunları duydukça aklımı kaybedeceğim. Ben bunları duydukça aklımı kaybedeceğim. Çok kötü. Kafamı kaldıracak gücüm kalmadı. Bu kadar kötü şeyler olacağını tahmin etmiyorum. Bizim dünür hasta oldu. Oğlu da babasının yanına gitti. Böyle laflar doğru değil. Suçlamalar ayıp. Kızımız Mersin’de. Çok kötü olduk” diye konuştu.

Müslüme'nin cansız bedeninin bulunmasının ardından dede Hasan Yağal tutuklandı.

MERSİN BAROSU'NDAN SUÇ DUYURUSU

Öte yandan, Mersin Barosu, Gülnar ilçesinde 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin getirilen yayın yasağına uymayanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. Barodan yapılan yazılı açıklamada, Yağal'ın ölümüyle ilgili soruşturma dosyasında gizlilik kararı ve yayın yasağı olmasına rağmen basında ve sosyal medyada çıkan asılsız haberlerin üzüntüyle takip edildiği belirtildi.

Etiketler